3. května 2011 10:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Do Krkonoš se vrátila zima. Nasněžilo 15 cm

Malou Úpu na Trutnovsku zasypal sníh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malou Úpu na Trutnovsku zasypal sníh. | foto: ČTK

ŠPINDLERŮV MLÝN (TRUTNOVSKO) V Krkonoších od časného rána napadlo až 15 centimetrů sněhu. Teplota na hřebenech během noci klesala k minus pěti stupňům Celsia. Trutnovští silničáři vyslali do hor sypač s pluhem. Lidé by se pro případnou túru po horách měli dobře obléci.

Sněžení zasáhlo i níže položené části trutnovského okresu. Informovala o tom horská služba a silničáři. "Od rána silně chumelí, sníh je mokrý. Pluh jsme poslali na silnici do Horní Malé Úpy, další tři sypače máme v pohotovosti," řekl dispečer trutnovských silničářů. Řidiči by při jízdě do hor měli být velmi opatrní.

Malou Úpu na Trutnovsku zasypal sníh.

Podle krkonošské Horské služby není sněžení na začátku května v Krkonoších nijak neobvyklé. "Na hřebenech je však špatná viditelnost. Turisté by si měli vzít hlavně dobré boty a nepromokavé oblečení," řekl Pavel Cingr z Horské služby ve Špindlerově Mlýně.

Čtěte také

Lanovka na Sněžku od rána kvůli silnému větru na druhém úseku z Růžové hory na vrchol Sněžky nejezdí. "Hustě sněží, padají velké vločky. Ani na prvním úseku z Pece na Růžovou horu od rána zatím nikdo lanovkou nejel," řekla její pracovnice. Podle meteorologů se sněžení může objevit v polohách nad 700 metrů nad mořem. V nižších polohách hradeckého kraje prší. Později odpoledne by měly srážky ustávat a oblačnosti by mělo ubývat.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!