24. února 2010 20:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Armáda odhalila ve svých řadách vojáka s nacistickým tetováním

Armáda ČR - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Armáda ČR - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Při kontrole zaměřené na extremisty v české armádě byl ve strakonické posádce odhalen voják, který měl na těle vytetované nacistické symboly. Vedení armády už navrhla odnětí hodnosti a propuštění z armády, státní zástupce na muže podal obžalobu.

Podle televize Nova se na tetování vojáka, který v armádě sloužil deset let, přišlo při jeho plaveckém přezkoušení. Když se řidič strakonické posádky svlékl do plavek, měl na zádech německy psané heslo jednotek SS "Mou ctí je věrnost". Kromě tetování měl voják na krku řetízek s prstenem, na němž byly vyryty hákové kříže.

"V současné době je zpracováván návrh na odnětí hodností, což povede k jeho okamžitému propuštění ze služebního poměru bez nároku na jakékoliv výsluhové náležitosti," řekla mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Vojenská policie případ předala policii republikové, státní zástupce už podal obžalobu, uvedla televize.

Kontrola zaměřená na extremisty byla nařízena na přelomu roku poté, co se zjistilo, že dva čeští vojáci v Afghánistánu nosili během svého působení v provincii Lógar na helmách symboly SS. Ministr obrany Martin Barták je nechal v listopadu propustit z armády, oba ztratili nárok na výsluhy a výhody po ukončení služby. Zároveň postavil mimo službu jejich velitele.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.