18. srpna 2019 8:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Auto na Jihlavsku srazilo dva chodce, oba zemřeli. Řidič měl v krvi přes dvě promile

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

TŘEŠŤ (JIHLAVSKO) Osobní auto srazilo v neděli u Třešti na Jihlavsku dva chodce. Oba po nehodě zemřeli. Řidič měl v krvi přes dvě promile alkoholu, oznámil v neděli operační důstojník hasičů kraje Vysočina a krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na silnici mezi Čenkovem a Třeští. Řidič jel s autem značky Volkswagen od Čenkova. „Oba chodci utrpěli při nehodě velmi vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zdravotníků podlehli. U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku, při které jsme naměřili přes dvě promile alkoholu,“ řekla Kroutilová. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Zatím poslední smrtelná dopravní nehoda se na Vysočině stala 13. srpna, kdy zemřel na dálnici D1 před Humpolcem dvaačtyřicetiletý řidič BMW 540. Zřejmě jel příliš rychle, s autem dostal smyk, vjel až na odpočívadlo, kde narazil do odstaveného nákladního auta.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.