Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Až mě pustí, půjdu za Kočkou starším

Česko

  16:28
PRAHA - Podnikatel Bohumír Ďuričko, který je obviněn z vraždy Václava Kočky mladšího, bude žádat o propuštění na kauci. Soudu chce spolu se svým právníkem nabídnout tři miliony korun. "Jsou to veškeré peníze, které dám dohromady, když všechno prodám," řekl dnes Ďuričko v rozhovoru pro LN ve vazební věznici v Praze na Pankráci.

Bohumír Ďuričko ve vazbě. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Nebojíte se, že při případném propuštění přijdete o život?
Ne. Já se smrti nebojím. Každý jednou musí umřít. O svou osobu se nebojím, ale mám už několik týdnů strach o své blízké, jsem z toho na dně. Nemůžu pořádně spát, zhubnul jsem o deset kilo.

Policie, státní zastupitelství i soud se ale o váš život bojí. Neprůstřelná vesta při rekonstrukci, ve věznici zvláštní režim. Nemyslíte, že budou mít obavy, že utečete za hranice?
Nic takového rozhodně nechystám. Naopak, kdyby mě propustili, první co udělám, je, že půjdu za Kočkou starším. On přece ví, jak se to celé odehrálo. Bál jsem se o své nenarozené dítě.

Stále tvrdíte, že vás Kočka mladší napadl. Ostatní svědci kromě vaší přítelkyně ale hovoří jinak.
Starého pana Kočku jsem skutečně urazil. Řekl jsem mu, že kdybych dělal kolotočáře, měl bych asi taky tolik peněz. Jeho syn mě potom fyzicky napadnul. Bránil jsem se.


Celý rozhovor s podnikatelem
Bohumírem Ďuričkem
si přečtěte ve středečním vydání deníku
Autor: