Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Česko

Babiš: Itálie by měla zakázat cestování všem svým občanům do Evropy, sami to nařídit nemůžeme

Premiér Andrej Babiš. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Praha - Italský premiér Giuseppe Conte by měl vyzvat Italy, aby necestovali do dalších zemí Evropy. V rozhovoru pro Českou televizi to řekl český ministerský předseda Andrej Babiš (ANO). Čechy v Itálii, včetně těch, kteří tam pracují, vyzval k návratu.
  12:17

Češi v Lombardii a dalších oblastech se mohou vrátit domů. Ministerstvo zahraničí radí do Itálie necestovat

Čeští turisté by se podle něj z Itálie měli vrátit okamžitě. Itálie je v Evropě nejvíc zasažena koronavirem, v noci na neděli uvalila italská vláda karanténu na miliony obyvatel severní Itálie.

„Itálie by měla zakázat cestování všem svým občanům do Evropy, protože my v rámci Schengenu nejsme schopni tohle nařídit,“ řekl Babiš v ČT. „Jediné, co je možné, je, aby italský premiér zkrátka vyzval své lidi, své občany, aby do jiných zemí v Evropské unii necestovali,“ dodal.

V Itálii se podle dostupných údajů nakazilo téměř 6000 lidí, přičemž v sobotu bylo oznámeno rekordních více než 1200 nových případů. Nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podle úřadů podlehlo více než 230 lidí. Počet lidí na jednotkách intenzivní péče v sobotu vzrostl o 23 procent na 567. Z 5883 původně nakažených Italů se 589 zcela vyléčilo.

itálie

A200308_083747_ln_domov_ele

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...