Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Itálie hlásí dalších 18 obětí nového typu koronaviru, jejich počet oproti neděli razantně stoupl

Lékařka před nemocnicí v Cremoně. foto: ČTK/AP

Aktualizováno
Řím - V Itálii už zemřelo 52 lidí nakažených novým typem koronaviru. Oproti předchozímu dni je mrtvých o 18 více, oznámil v pondělí podle agentury AFP šéf italské civilní obrany Angelo Borrelli. Ve všech případech podle něj zemřeli starší nebo už předtím vážně nemocní lidé. Předchozí dnešní bilance byla 41 mrtvých. Itálie je z Evropy zemí nejhůře postiženou novým koronavirem, který se od prosince šíří z Číny.
  18:53aktualizováno  19:30

Jihoevropská země zaznamenala prudký nárůst počtu obětí nového viru i počtu nakažených. Zatímco počet obětí překročil padesátku, počet nakažených pokořil hranici 2000. Aktuálně je v zemi evidováno 2036 infikovaných, přičemž ještě v neděli večer to bylo 1694.

Drtivá většina nakažených v Itálii pochází z hustě zalidněného a průmyslového severu země. Testy musí podstoupit i členové tamní regionální vlády poté, co se u jednoho z nich nákaza potvrdila.

Z celkového počtu nakažených v Itálii byla necelá polovina (908) hospitalizována a 166 osob skončilo na jednotce intenzivní péče.

Nejvíce infikovaných hlásí severoitalská oblast Lombardie (1077), následovaný Emilií Romagnou (324) a Benátskem (271). Za hlavní italské ohnisko nákazy je považováno město Codogno asi 60 kilometrů jižně od lombardského hlavního města Milána.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!