Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Babiš povečeřel s Ryanem: hovězí svíčková, vyhoštění ruských diplomatů a lekce o Havlovi

Česko

  15:04
PRAHA - Dýňová polévka, hovězí svíčková s pečeným bramborem, dezert a navrch kalifornské víno. Třetí nejvýše postavený muž USA Paul Ryan si při své návštěvě Česka po pondělním setkání s premiérem v demisi Andrejem Babišem našel rovněž čas, aby s ním v posléze v soukromí povečeřel. U slavnostního stolu s nimi zasedl i americký velvyslanec v Praze Stephen King a jejich partnerky.

Babiš se setkal s třetím mužem USA Ryanem. Projednají obchodní i vědeckou spolupráci

„Bylo to přátelské a velice příjemné, byly jsme čtyři páry,“ popisoval Babiš pro Blesk po večeři, která se uskutečnila v rezidenci amerického velvyslanectví.

Podle českého předsedy vlády v demisi, jenž dorazil se svou ženou Monikou, mezi sebou osmička účastníků debatovala zejména o rodině, dětech či o tom, jak šéf americké Sněmovny reprezentantů a jeho nejbližší stráví svou dovolenou v Česku. „Mají v plánu navštívit Český Krumlov, památky v Praze,“ prozradil Babiš.

Účastníci večeře si dopřáli dýňovou polévku, hovězí svíčkovou s pečeným...
Americký velvyslanec Stephen King a český premiér Andrej Babiš.

Řeč došla mimo jiné i na aktuální téma vyhoštění ruských diplomatů kvůli otravě bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala. Babiš rovněž Ryana zasvětil do problematiky české výslovnosti.

„Pan Ryan nacvičoval na zítra (úterý) na projev, jak se vyslovuje jméno Václav Havel. Protože oni to říkají Vaklav. Tak jsme ho učili Václav. Bylo to fajn, celkem jsme se nasmáli,“ přiblížil šéf hnutí ANO.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...