Babiš se setkal s třetím mužem USA Ryanem. Projednají obchodní i vědeckou spolupráci![]() |
„Bylo to přátelské a velice příjemné, byly jsme čtyři páry,“ popisoval Babiš pro Blesk po večeři, která se uskutečnila v rezidenci amerického velvyslanectví.
Podle českého předsedy vlády v demisi, jenž dorazil se svou ženou Monikou, mezi sebou osmička účastníků debatovala zejména o rodině, dětech či o tom, jak šéf americké Sněmovny reprezentantů a jeho nejbližší stráví svou dovolenou v Česku. „Mají v plánu navštívit Český Krumlov, památky v Praze,“ prozradil Babiš.
Řeč došla mimo jiné i na aktuální téma vyhoštění ruských diplomatů kvůli otravě bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala. Babiš rovněž Ryana zasvětil do problematiky české výslovnosti.
„Pan Ryan nacvičoval na zítra (úterý) na projev, jak se vyslovuje jméno Václav Havel. Protože oni to říkají Vaklav. Tak jsme ho učili Václav. Bylo to fajn, celkem jsme se nasmáli,“ přiblížil šéf hnutí ANO.
Zobrazit celou fotogaleriiProhlédněte si pohodlně všechny fotografie |