Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Česko

Babišova vláda ustála další hlasování o nedůvěře. Předcházela tomu dvanáctihodinová debata

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: István Léko

Praha - Babišova menšinová vláda ANO a ČSSD odolala ve Sněmovně třetímu pokusu části opozice o vyslovení nedůvěry. Kabinet podrželi komunisté, odešli ze sálu.
  22:53

Dolejš k odchodu komunistů ze sálu: Nechtěli jsme udělat chybu, šlo o volbu menšího zla

Debata před hlasováním Sněmovny o nedůvěře vládě trvala zhruba 12 hodin. Ve večerních hodinách se stočila až k osobním výpadům a padala i silná slova. Poslanci také na návrh předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury zkrátili dobu pro vystoupení na dvakrát 15 minut. Stanjura to zdůvodnil tím, že většina poslanců, která chtěla vystoupit, již promluvila. Návrh vznesl v okamžiku, kdy byl do rozpravy přihlášený nezařazený poslanec Lubomír Volný.

Babišova vláda bude pokračovat dál, komunisté odešli ze sálu. Jsme úspěšní, poznamenal premiér

Volný ve svém projevu mimo jiné kritizoval Piráty i jejich předsedu Ivana Bartoše, kterého obvinil například z toho, že je zbabělec. Piráty obvinil, že chtějí vraždit lidi při první příležitosti. Za zbabělce označil i poslance, kteří hlasovali pro zkrácení lhůty k vystoupení. Předtím prohlásil, že Piráti chtějí z Česka udělat gulag a připravit obyvatele o majetek. Jejich jednání přirovnal ke komunistům pod vedením Klementa Gottwalda, když slibovali, že nebudou znárodňovat živnosti. Volný tak reagoval na vystoupení předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka, jenž označil za strašení lidí informace o desetitisícových daních z bytů nebo odebírání řidičských průkazů seniorům.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...