Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Baníkovec míří na čtyři měsíce do vězení

Česko

BRNO Městský soud Brno včera udělil pátý a nejpřísnější trest za výtržnosti na nedělním fotbalovém zápasu mezi týmy 1. FC Brno a Baníkem Ostrava. Jednadvacetiletý Aleš Baninka vzhledem k rozsáhlé trestní minulosti stráví čtyři měsíce za mřížemi.

Baninka před utkáním vběhl opilý na hrací plochu a odmítl se vrátit do sektoru diváků. V důsledku řádění chuligánů utrpělo zranění deset pořadatelů a jeden strážník. Zasáhnout museli policejní těžkooděnci a utkání v důsledku komplikací začalo s dvacetiminutovým zpožděním.

Badinkův případ je kuriózní. Na rozdíl od ostatních fanoušků nenapadal ochranku a neničil majetek na stadionu. Výtržníka ale dostihla jeho minulost. Mladík byl několikrát odsouzen, například za ublížení na zdraví ho stihl podmíněný trest. Během zkušební doby navíc řídil vozidlo bez dokladů, za což ho soud potrestal veřejně prospěšnými pracemi. Oba nedokonané tresty může soud přeměnit na další měsíce za mřížemi.

V policejních celách v neděli skončilo pět fanoušků Baníku, kterým se podařilo překonat zábrany a proniknout na hřiště. Pořadatelé, kteří nově za bezpečnost na stadionech zodpovídají, museli využít krajní možnosti a povolat policii. Polský chuligán se za řádění na stadionu dočkal vyhoštění ze země a ostatní tři Češi se musí na stovky hodin zapojit do prospěšných prací.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: