18. března 2017 18:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bělobrádek se možné kandidatury Čunka nebojí. Má podle něj méně zkušeností s vedením

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda lidovců Pavel Bělobrádek. | foto: ČTK

JIHLAVA Předseda lidovců Pavel Bělobrádek na sobotní celostátní konferenci v Jihlavě novinářům řekl, že se případné kandidatury Jiřího Čunka na šéfa strany nebojí. Čunek, senátor a hejtman Zlínského kraje, takovou možnost počátkem měsíce nevyloučil v rozhovoru pro server Seznam Zprávy. Volební sjezd KDU-ČSL se uskuteční v květnu.

Bělobrádek v sobotu řekl, že pokud chce Čunek kandidovat proti němu, že se toho nebojí a naopak se na jeho případnou kandidaturu těší. Předseda lidovců zároveň uvedl, že Čunek má v porovnání s ním méně zkušeností, co se týče předsednictva strany i vlády. „Protože jsem daleko déle předsedou strany než on a déle členem vlády než on,“ řekl. Čunek byl členem někdejší Topolánkovy vlády.

Čunek v rozhovoru pro Seznam uvedl, že lidovcům chybí chuť vyhrát a současný předseda Pavel Bělobrádek má nejen jinou povahu, ale hlavně menší politické i životní zkušenosti než on. Za „nepříliš uvážlivý“ například označil Bělobrádkův přístup k jednání o možné volební koalici KDU-ČSL se Starosty a nezávislými (STAN). Právě návrh na uzavření dohody se STAN je hlavním bodem jednání dnešní jihlavské konference lidovců.

Návrh dohody o volební koalici s lidovci po dvoudenních jednáních předsednictev v Lipnici nad Sázavou v sobotu schválilo předsednictvo STAN. Na sobotní konferenci by měli o vzniku koalice rozhodnout také lidovci. Celostátní konference je nejvyšším stranickým orgánem KDU-ČSL v době mezi sjezdy.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz