Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hasiči zasahují v obchodním domě v Benešově, vyhlásili nejvyšší poplach

Česko

  19:04aktualizováno  22:42
Hasiči odpoledne vyjeli k požáru v obchodním domě Hvězda v centru Benešova, vyhlásili čtvrtý, nejvyšší stupeň poplachu. Před 22:00 dostali požár pod kontrolu. Zásah ale potrvá celou noc, uvedla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Příčina požáru ani výše škody zatím není jasná. Jednoho člověka hasiči z budovy evakuovali po žebříku. Záchranáři ošetřili dvě ženy a jednoho hasiče.

Podle Zemanové zasahuje 12 jednotek, na místo dorazil i statik.

Požár byl podle ní hlášen před 16:15 v obchodě s oblečením nad prodejnou Billa. „Celý objekt je zakouřený, vypínají se přívody plynu a elektřiny, hasiči budovu prohledávají. Nehoří to plamenem, ale kouří,“ uvedla Zemanová kolem 17:00.

Hasiči likvidovali požár v obchodě v centru Benešova. (14. listopadu 2022)

Po 20:00 Zemanová upřesnila, že zásah potrvá celou noc. Výše způsobené škody ani příčina požáru zatím nebyly určeny, řekla zhruba o dvě hodiny později. Hasiči podle ní dostali požár pod kontrolu před 22:00.

Chemická laboratoř z Kamenice na místě měří stav ovzduší. I když přístroje neukázaly výskyt škodlivin, lidé by nyní neměli větrat.

„V péči záchranářů skončily dvě ženy – zaléčeny, ponechány na místě. Záchranáři ošetřili taky jednoho hasiče s povrchovým poraněním ruky,“ informovali na Twitteru středočeští záchranáři.

Hasiči nejdříve vyhlásili třetí stupeň poplachu, později ho zvýšili na čtvrtý. Požár likvidují pomocí výškové techniky z jedné strany budovy. Uvnitř podle Zemanové zatím nezasahují. Celá budova je podle ní zakouřená, hasiči museli vypnout přívody plynu a elektřiny.

Autoři: ,

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat