Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Billboardy ukazují Bakalu jako tuneláře. Stojí za nimi miliardář Krúpa

Česko

  15:59
OSTRAVA/PRAHA - Na Ostravsku se začaly objevovat billboardy a velkoplošné reklamy zobrazující Zdeňka Bakalu s doutníkem a sloganem „Mám se skvěle! Díky vám.“. Stojí za nimi miliardář Pavol Krúpa a jeho skupina Arca, kteří proti Bakalovi vystupovali již v minulosti.

„Mám se skvěle! Díky vám,“ vzkazuje Zdeněk Bakala na útočných billboardech vytvořených Pavolem Krúpou a jeho skupinou Arca. foto: István LékoLidovky.cz

„Karikatura Zdeňka Bakaly jako osoby, která z České republiky neoprávněně vyvedla desítky miliard na úkor všech občanů, je zde vyobrazena jako symbol tunelářství. Billboardy s tímto vizuálem jsou apelem na všechny, kteří mají zodpovědnost za trestné činy, kterých se dopustil nejen Zdeněk Bakala, ale i řada dalších osob, jelikož protizákonným finančním operacím nebylo dostatečně zabráněno,“ uvedla společnost Arca Services v tiskové zprávě.

Miliardář Krúpa chystá demonstraci horníků OKD před Bakalovým švýcarským sídlem

Arca Services v minulosti podala několik podnětů, žalob a trestních oznámení s cílem poukázat na podezřelé finanční operace, kterých se Zdeněk Bakala podle ní dopustil.

Pavol Krúpa šíří reklamní plochy kritizující Zdeňka Bakalu v Ostravě a okolí.
„Mám se skvěle! Díky vám,“ hlásá billboard zobrazující Zdeňka Bakalu jako...

Pavol Krúpa se také netají tím, že chce mít vliv na českou politiku. V nedávném rozhovoru pro Právo naloříklad prohlásil, že má v plánu podporovat stranu Dobrá volba 2016. Ta byla založena bývalým místopředsedou TOP 09 Pavolem Lukšou, který dlouhodobě působí jako starosta obce Čeladná u Frýdku-Místku. Kandidovat za ni Krúpa ovšem nemůže, protože nemá české občanství.

„Je zde reálná možnost tyto neoprávněně vyvedené miliardy korun získat zpět, což pomůže naplnit státní rozpočet. Tyto desítky miliard korun mohou být například zdrojem pro realizaci desítek nových zdravotnických zařízení, škol, sportovišť nebo pro účely kulturního rozvoje. Politici se k dostupným možnostem a nástrojům, které mohou kauzu tunelování OKD vyřešit a vyvedené peníze vrátit, stavějí laxně,“ stojí dál v tiskové zprávě.

Autor: