6. dubna 2017 19:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Byl jsem důsledný manažer. A to se nelíbilo, hájí se odvolaný šéf Českých center Závěšický

Odvolaný generální ředitel Českých center Jan Závěšický | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odvolaný generální ředitel Českých center Jan Závěšický | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Se zdůvodněním ministerstva zahraničí se nemohu ztotožnit, říká odvolaných šéf Českých center Jan Závěšický. Ministr zahraničí odvolání zdůvodnil vážnými manažerskými pochybeními.

LN: Co bylo důvodem vašeho odvolání?
Důvodem bylo řešení personální situace Českého centra v Paříži. Tak mi to sdělil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, s nímž jsem se dnes (ve čtvrtek - pozn. red.) osobně sešel.

LN: Takže šlo o Jean-Gasparda Páleníčka, bývalého ředitele v Paříži, kterého jste odvolal a na jehož podporu do Černínského paláce dorazila petice francouzských intelektuálů?
Ano, jednání s ministrem bylo o panu Páleníčkovi a bylo mi to udáno jako důvod odvolání.

LN: Ministerstvo v tiskové zprávě jako důvod uvedlo „vážná manažerská pochybení“...
Takovou reakci ministerstva neznám, to si nejdříve musím ověřit. Nicméně na to mám úplně opačný pohled. Nemohu se ztotožnit s tím, že bych manažersky pochybil. Za svými výsledky si stojím. Začal jsem tu rozhýbávat věci, které tu dlouhou dobu stály. Přebíral jsem loni organizaci v havarijním stavu a začal jsem prosazovat reálná opatření na ochranu veřejných prostředků. Má důsledná manažerská opatření se nemusela všem líbit.

LN: Ministr vám další působení v Českých centrech nenabídl?
Ne. O ničem takovém jsme nemluvili.

Najdete na Lidovky.cz