Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Byl jsem zatažen do hry“

Česko

  10:40
BRNO - Dvanáctiletá Marie Skálová se loni na jedno odpoledne proměnila v „Aničku“. Sestry Klára a Kateřina Mauerovy jí odbarvily a ostříhaly vlasy, nasadily kontaktní čočky a před policisty vydávaly za třináctiletého nalezence.

"Nevěděl jsem, že nějaká Kuřim existuje".

Odběr vzorku a výsledky testů DNA tak nevzbudily žádné podezření a sestry mohly dál pokračovat v plánu na získání nové identity pro dospělou Barboru Škrlovou.

Včera u soudu, který takzvanou kuřimskou kauzu týraných dětí rozplétá, vypovídal otec „proměněného“ dítěte - brněnský herec Viktor Skála. O využití genetického materiálu své dcery prý neměl ponětí.

„Dozvěděl jsem se to od Kateřiny. Velmi se mi omlouvala, plakala. Nebyla mi schopná vysvětlit důvod,“ tvrdil Skála u soudu. Připustil svoje členství v oddílu Mravenci i to, že se nadále řídí učením grálu. „Nevěděl jsem, že nějaká Kuřim existuje. Připadá mi to celé jako neuvěřitelná hra, do které jsem byl nevědomky zatažen. Kateřina zneužila mou důvěru,“ uvedl svědek.

Uvozovky dolníNevěděl jsem, že nějaká Kuřim existuje. Připadá mi to celé jako neuvěřitelná hra, do které jsem byl nevědomky zatažen. Kateřina zneužila mou důvěru.Uvozovky horní

Kromě třetí sestry z rodiny Mauerových - Gabriely - soud včera vyslechl i dědečka týraných sourozenců, opatrovnice z Klokánku a pravou ruku a někdejšího obchodního partnera Josefa Škrly Pavla Procházku.

Ten se snažil znevěrohodnit dřívější výpověď právního zástupce Škrlových Josefa Kolínského, který se s rodinou rozešel a označil ji za „bandu fanatiků“. Mimo jiné proto, že Škrlův syn Jan na policii mluvil o zapojení tajných služeb do případu.

„Doktor Kolínský měl strach o sebe, že by se do případu vložila jiná složka policie než ta, na kterou má pouta. A že by mohlo vyjít najevo něco z jeho minulosti,“ prohlásil včera Procházka.

Autoři:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

Sdílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...