Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nešťastný výrok a faul, říká primátor Kulhánek. Zeman mu ‚nadával‘

Česko

  18:31
PRAHA - Prezident Miloš Zeman mu při středeční návštěvě Karlovarského kraje spílal, že město dosud neopravilo Císařské lázně. Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA) se ale proti tomuto výroku ohradil, považuje jej za nešťastný. Lázním se prý nikdo nevěnuje tak intenzivně jako on, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek. foto: Václav Šlauf, MAFRA

Rána pod pás. Zeman vynadal primátorovi Varů kvůli lázním, které městu nepatří

„Chtěl bych vynadat těm, kteří se, jako primátor Kulhánek, nestarají o Císařské lázně. Jsem rád, že se kraj nakonec rozhodl, že Císařské lázně opraví ve vlastní režii,“ řekl Zeman před krajskými zastupiteli a starosty. Dle svých slov vycházel z informací od hejtmanky Jany Vildumetzové. Karlovarský primátor prezidentův výrok označil za „ránu pod pás“.

Lidovky.cz: Jak moc se vás prezidentova středeční slova dotkla?
Myslím si, že to bylo „nefér“. Kdo mě zná, ví kolik úsilí jsem věnoval a stále věnuji rekonstrukci Císařských lázní. Byl to faul i z toho důvodu, že město Karlovy Vary společně s krajem je ve fázi, kdy se na jaře mohlo začít rekonstruovat a nebylo to město, kdo celý proces zastavil. Kraj po ustavení nové krajské vlády nejprve vyndal peníze z rozpočtu na Císařské lázně a pak jednostranně vystoupil ze sdružení právnických osob. Celý ten výrok tak považuji za velmi nešťastný.

Lidovky.cz: Znamená to tedy, že odmítáte jakýkoliv podíl na situaci, které kolem rekonstrukce lázní nastala?
Přesně tak. V současnosti v krajském ani městském zastupitelstvu není člověk, který by se Císařským lázním věnoval intenzivněji než já. Každopádně ale nebudu pátrat po tom, kde ta informace vznikla.

Miloš Zeman na setkání s krajskými zastupiteli v Karlových Varech.

Lidovky.cz: Prezident říkal, že vycházel z informací od paní hejtmanky Jany Vildumetzové.
Vím. Já si ale myslím, že bych to měl s nadhledem přejít. Pořád je pro mě primární, abychom se s krajem domluvili a fakticky začali Císařské lázně rekonstruovat.

Lidovky.cz: Diskutovali jste poté s hejtmankou na toto téma?
Příští týden ve středu máme s paní hejtmankou samostatné jednání právě na téma spolupráce města a kraje a přípravy rekonstrukce Císařských lázní. Dnešní záležitost ale skutečně přejdu, protože pokud se v ní budu dále rýpat, nepřinese užitek nikomu.

Lidovky.cz: Mluvil jste o tom alespoň s prezidentem osobně?
Nemluvil. Měli jsme společný oběd, ale ve větším obsazení, ne mezi čtyřma očima. Já celý stav z mého pohledu shrnul, tudíž pan prezident informaci ode mě dostal.

Lidovky.cz: Jak reagoval? Omluvil se?
Ne, pouze se usmál.

Muž s transparenty „Ať žije Zeman!“ během prezidentovy návštěvy Karlovarského...
Prezident Miloš Zeman přichází na setkání se členy krajského zastupitelstva a...

Lidovky.cz: Budete omluvu požadovat?
Ne.

Lidovky.cz: Jaké jste měli dosud vzájemné vztahy?
Naprosto normální, vídáme se. Vzhledem k tomu, že jsem i členem vedení Svazu měst a obcí, máme pravidelné schůzky s panem prezidentem nad otázkami, které trápí města a obce. Vztahy jsou tak ryze pracovní. Nikdy jsme vůči sobě necítili žádné antipatie. K žádnému podobnému incidentu ani dříve nedošlo.

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Lidovky.cz: Nezmění se to nyní?
Pokud nebudu naštvaný já, tak si myslím, že nikdo jiný nemá důvod.

Lidovky.cz: A budete naštvaný?
Nebudu. Raději bych celou věc uzavřel.

Mohlo by vás zajímat