Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Bylo to divadlo, vše ukáže čas“

Česko

Fotbalové miliony - Obvinění si vyslechl jeden ze zadržených. Policie ale o okolnostech mlčí

Poradím se s právníky, říká o svém úterním zadržení bývalý šéf fotbalového svazu Pavel Mokrý, nyní generální ředitel 1. FC Brno. S policisty strávil třináct hodin. Večer mě pustili bez jakéhokoli obvinění, řekl novinářům.

* Policisté si pro vás přišli domů?

Otevíral jsem jim v pyžamu asi v šest ráno. Přijelo jich asi deset, okamžitě mi nasadili pouta a tak mne eskortovali do Prahy. Po předběžném výslechu jsem čekal do večera, kdy jsem podepsal protokol o propuštění. Vyšetřovatelé mne vůbec nevyslechli. A není pravda, že by u mne proběhla domovní prohlídka. Důkazy ani nikdo nehledal.

* Kromě vás policie zadržela i další fotbalové funkcionáře: Václava Chválu a Ladislava Malého. Jak to zdůvodnili?

Akciová společnost Fotbal Trading, v níž jsme působili, měla v roce 2004 obdržet od Čedoku 31 milionů korun za prodané vstupenky na Euro a peníze prý nezahrnula do účetnictví. Čímž prý vznikla daňová újma státu. Osobně to považuji za nesmysl. A pokud se týká mne, ničeho protiprávního jsem se nedopustil. Jako neplacený člen jejího představenstva jsem neměl přístup k účtům a nebyl jsem ekonomem společnosti.

* Proč myslíte, že je to nesmysl?

Takovou věc by si asi těžko někdo dohodl, jednalo se o řadu organizací a lidí, kteří se kolem toho točili. Tak vysoká částka se nemohla vyhnout účetnictví. Navíc nechápu, proč jsme byli zadrženi jen my tři, a nikdo další z tehdejšího představenstva a dozorčí rady.

* Kdo si myslíte, že za vším stojí?

Nějaké podezření mám, ale nechci teď nikoho jmenovat. Ve fotbale jsem už dlouho a vím, kdo prezentuje tyto myšlenky. Všechno se to ukáže, čas vždy takové věci osvětlí. Rozhodně ale vylučuji spekulace, že by šlo o mstu nového vedení fotbalového svazu. Něco takového není ani vůbec možné, vše se začalo řešit už předtím, než bylo jasné, kdo svaz povede.

* Ale Ladislava Malého policie obvinila. Proč pouze jeho?

Jako jediný zaměstnanec společnosti Fotbal Trading měl k těm věcem nejblíž. Ale nepředpokládám, že by se dopustil něčeho protiprávního. Domnívám se, že když už došlo k tak grandiózní policejní akci a byly zadrženy tři osoby, alespoň jedné se muselo sdělit obvinění.

* Co na to vaše rodina?

Manželka byla vyděšená, moje osmdesátiletá matka se z toho málem složila. Bylo to nestandardní a neadekvátní. Případ se vyšetřuje od ledna, já se neskrýval ani neodmítal podat vysvětlení, o které mne stejně nikdo nepožádal. Bylo to divadlo s fotbalovým zázemím, které se někomu hodilo, zdiskreditovalo mne, moji rodinu i 1. FC Brno. Nejsem mstivý člověk, ale poradím se s právníky, a pokud mi doporučí nějaké kroky, jak ochránit své blízké a klub, tak to zvážím.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....