26. března 2012 11:15, aktualizováno  13:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Budu kandidovat do Senátu, oznámila Wagnerová

Bývalá soudkyně Eliška Wagnerová se chce stát senátorkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalá soudkyně Eliška Wagnerová se chce stát senátorkou. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BRNO Bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová se chce stát senátorkou. Na podzim bude v Brně kandidovat jako nezávislá na kandidátce Strany zelených.

Restart zelených?

Předseda Strany zelených Ondřej Liška potvrdil, že Wagnerové nabídli kandidaturu "před několika dny", ta ji o víkendu přijala. "Je to vlastně pokus o jakýsi náš restart," dodal Liška. Podle něj lze čekat ještě nejméně jednu zajímavou a nečekanou kandidaturu do Senátu, a to v Praze nebo v jejím nejbližším okolí.

Třiašedesátiletá Wagnerová, které mandát ústavní soudkyně vypršel v úterý, to oznámila v pondělí v Brně. Měla by kandidovat v obvodě Brno-město, kde je nyní senátorem Richard Svoboda (ODS).

"Zvažovala jsem důkladně své veřejné angažmá po skončení mandátu ústavní soudkyně. Rozhodla jsem se, že své odborné znalosti a zkušenosti bych ráda zúročila v Senátu. Chtěla bych v Senátu prosazovat to, aby zákony nebyly vnímány jenom jako nosiče zájmů, ale vždy usilovaly o naplnění idejí spravedlnosti," uvedla Wagnerová.

V pátek by kandidaturu měla potvrdit krajská konference zelených. Strana podle Wagnerové jako jediná před časem obstála v testu korupce.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!