14. září 2012 11:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lessy se stížností neuspěl, jeho stíhání pokračuje

Policejní prezident Petr Lessy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní prezident Petr Lessy | foto: ČTK

PRAHA Pražský státní zástupce Michal Muravský zamítl žádost odvolaného policejního prezidenta Petra Lessyho, kterou podal proti svému trestnímu stíhání za údajnou pomluvu a zneužití pravomoci. Lessy se hájí, že v době skutku měl dovolenou, podle žalobce ale takový argument není zásadní.

Žalobce se stížností zabýval týden, nakonec dospěl k závěru, že stíhání je odůvodněné. „Podstata skutku, který je předmětem tohoto trestního řízení nemůže být případnou změnou  časového údaje nijak dotčena, i kdyby ke změně došlo v průběhu dalšího dokazování,“ vysvětlila rozhodnutí mluvčí pražského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Jak Muravský rozhodne, bylo možné dovodit už v úterý, kdy serveru Lidovky.cz řekl, že Lessyho stížnost se „vůbec netýká podstaty věci“. ČTĚTE VÍCE

„Na dalším postupu se dohodnu s klientem,“ odpověděl Lessyho advokát Tomáš Sokol agentuře ČTK na otázku, jak bude ve věci dál postupovat. Zákon mu umožňuje požádat nadřízené státní zastupitelství o dohled. „Ale neříkám, že to udělám,“ dodal.

Sokol stížnost podal minulý týden. Argumentoval v ní především tím, že jeho klient ve zmiňovaný den vůbec nebyl v Praze a nemohl se tedy skutku dopustit. Na 6. a 7. září si totiž vzal dovolenou, protože jeho syn havaroval na motorce, a už den předtím proto odjel do Ostravy.

ČTĚTE VÍCE:

Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů měl Lessy 6. září minulého roku předat své mluvčí Pavle Kopecké dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka v souvislosti s kauzou takzvaného Toflova gangu. Mluvčí je měla ještě týž den předat jednomu z novinářů. Lessy tím měl porušit povinnost mlčenlivosti.

V případě odsouzení hrozí bývalému šéfovi policistů až tři roky vězení. V čele sboru jej nahradil jeho dosavadní náměstek Martin Červíček.

Lessy minulý týden podal kromě stížnosti také trestní oznámení na ministra vnitra Jana Kubiceho. Podle něho ministr zneužil svou pravomoc, protože neprovedl vlastní šetření před tím, než ho propustil ze služebního poměru. Podle vyjádření ministerstva však ministr žádnou takovou povinnost nemá.

mevMartin Nevyhoštěný

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.