6. března 2017 9:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bývalý primátor Liberce má zaplatit náhradu škody za pokutu, rozhodl soud

Jan Korytář v roce 2016. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Korytář v roce 2016. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

LIBEREC Bývalý liberecký primátor Jan Korytář má Liberci zaplatit 130 tisíc korun a úroky z prodlení jako náhradu škody za pokutu, kterou město dostalo v době, kdy byl ve funkci. Rozhodl o tom v pondělí Okresní soud v Liberci. Korytář (Změna pro Liberec) je dnes náměstkem libereckého primátora.

Náhrada škody se týká pokuty, kterou městu udělil antimonopolní úřad v době, kdy byl primátorem. Městu má zaplatit i náklady řízení. Verdikt není pravomocný, Korytář na vyhlášení rozsudku nepřišel.

Spor se týká zakázky na rekonstrukci Soukenného náměstí za bezmála 18 milionů korun, kterou zrušilo vedení radnice v čele s Korytářem v prosinci 2010. Vítězná firma Syner se proti tomu odvolala a ÚOHS jejím námitkám vyhověl. Město muselo zaplatit pokutu 100 tisíc korun a dalších 30 tisíc korun za náklady řízení. Smírčí návrh radnice na zaplacení 90 tisíc korun Korytář odmítl, proto město soudně vymáhá celou částku.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
KRESLIČ JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz