Pátek 17. května 2024, svátek má Aneta

Češka Kvitová vyřadila Venus Williamsovou

MEMPHIS Sedmnáctiletá tenistka Petra Kvitová se na turnaji v Memphisu postarala o pořádné překvapení a dosáhla na zatím největší úspěch v kariéře. Česká hráčka v prvním kole porazila osmou tenistku světa a obhájkyni titulu Venus Williamsovou 2:6, 6:4, 6:3.

První set přitom nenaznačoval, že Kvitová, která je ve světovém žebříčku o 135 míst níž než Williamsová, dosáhne na vítězství -americká tenistka bez potíží vyhrála úvodní sadu 6:2. Ve zbytku zápasu už ale kralovala česká hráčka.

„V prvním setu mě vůbec nenapadlo, že bych mohla vyhrát. Až ve druhém jsem začala přemýšlet o tom, že by to skutečně mohlo vyjít,“ citovala agentura Reuters Kvitovou, která v rozhodující sadě proměnila tři brejkboly ze čtyř. „Skvěle měnila rytmus hry a já na to nedokázala najít odpověď. Jsem velmi zklamaná, že v Memphisu končím tak brzo,“ řekla po zápase Williamsová. Kvitová, která ve druhém kole narazí na Rusku Allu Kudrjavcevovou, si díky nečekanému triumfu připsala druhé vítězství v hlavní soutěži turnaje WTA v kariéře. Premiérovou výhru zaznamenala začátkem února v Paříži, když v prvním kole porazila 31. hráčku světa Anabel Medinovou-Garriguesovou. Výsledky - muži - 1. kolo: Johansson (6) -Safin 7:6 (7:5), 7:6 (7:2), Young - Warburg 6:4, 6:4, Fish - Reynolds 6:7 (3:7), 6:4, 6:2, Becker - Vliegen 7:5, 7:6 (7:1).

Ženy: Dvouhra - 1. kolo: KVITOVÁ - V. Williamsová (1) 2:6, 6:4, 6:3. 2. kolo: Arvidssonová (7) - Duboisová 1:6, 7:5, 6:3.