Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Češka nepřežila pád na horské túře v Rakousku. Zřítila se ze 40metrové skalní stěny

Česko

  8:01
Vídeň - Devětapadesátiletá Češka se na horské túře v rakouské spolkové zemi Salcbursko v pondělí odpoledne zřítila z výšky zhruba 40 metrů a zahynula. Na výstupu byla v danou chvíli sama a cizí zavinění její smrti je vyloučeno, uvedla agentura APA s odvoláním na policejní informace.

Exponovaná ferrata (ilustrační foto) foto: Martin Kroužel, Pohora.cz

Žena přišla o život v nejobtížnější pasáži zajištěné cesty (ferraty) na náhorní plošinu Postalm u obce Strobl. Zřítila se z téměř kolmé skalní stěny a záchranáři už mohli konstatovat jen smrt.

U Poličky na Svitavsku se zřítilo rogalo. Nehodu nepřežili dva lidé, oznámila policie

Češka nastoupila na ferratu na Postalm společně s 63letým manželem a spřáteleným párem. Před nejobtížnějším místem, stěnou Gamsleckenwand, však zajištěnou cestu opustila. Kolem 13:00 se dobře vybavená alpinistka od zbylé trojice oddělila, aby ferratu obešla po turistické stezce, píše APA.

Když se žena do 14:00 nesetkala s mužem na smluveném místě, začali ji ostatní společníci hledat a našli ji bezvládně ležící v korytě potoka Russbach. Tělo přepravil do údolí vrtulník.

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...