Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

U Poličky na Svitavsku se zřítilo rogalo. Nehodu nepřežili dva lidé, oznámila policie

Pád rogala nepřežili dva lidé. foto: Policie ČR

Polička (Svitavsko) - Dva muži zahynuli v úterý večer po pádu motorového rogala u Poličky na Svitavsku. Policisté to oznámili na twitteru. Okolnosti nehody vyšetřují. Případem se budou dále zabývat také odborníci na vyšetřování leteckých havárií.
  7:29aktualizováno  12:47

VIDEO: Nedaleko Prahy se z 90 metrů zřítil menší vrtulník. Zemřeli dva lidé

„Pád dvoumístného rogala na pole u Poličky aktuálně dokumentují svitavští kriminalisté,“ oznámila policie na twitteru. „V rámci vyšetřování bude vyrozuměn i Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ řekla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská serveru TN.cz. Bližší podrobnosti k nehodě zatím nechtěla vzhledem k pokračujícímu vyšetřování uvést.

Podle Janovské rogalo startovalo z letiště v Poličce. Letěli s ním dva muži ve věku 46 a 35 let, starší byl majitelem stroje. „Vyšetřovatel nařídil provedení soudní pitvy zemřelých, policie zahájila úkony v trestním řízení,“ řekla ČTK Janovská. Trosky policie zajistila pro další vyšetřování. Neštěstí oznámila náhodná kolemjdoucí.

Autor:

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...