Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dálnice popraskala kvůli horku. Na Olomoucku se kvůli tomu vybouralo pět vozidel

Jeden nákladní vůz a čtyři osobní automobily havarovaly na dálnici D35 u obce Daskabát. foto: ČTK

OLOMOUC - Vysoké teploty v sobotu odpoledne poškodily povrch dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem na Olomoucku. Dálnice tam bude v obou směrech nejméně týden zavřená, řidiči musí počítat s objízdnou trasou po vedlejších silnicích. Informoval o tom policejní mluvčí Libor Hejtman. Kvůli zvlněné vozovce na místě havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice. Policie dopravu odkláněla.
  17:22aktualizováno  20:02

Zavřený je od odpoledne úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu, kde praskl betonový povrch komunikace. Vpodvečer byla dálnice v těchto místech kvůli zvlněnému povrchu uzavřena také ve směru na Olomouc. „Dálnice je tedy v daném úseku zcela uzavřena oběma směry. Policisté dopravu odklánějí,“ řekl policejní mluvčí Hejtman, podle kterého si oprava teplem poškozené vozovky vyžádá nejméně týden.

U Poličky na Svitavsku se zřítilo rogalo. Nehodu nepřežili dva lidé, oznámila policie

Nehody se na D35 u Přáslavic staly kolem 15:00 poté, co automobily zastavovaly kvůli prasklému povrchu dálnice, který poškodily vysoké teploty. Podle ŘSD havarovala čtyři osobní vozidla a jeden nákladní automobil v místě, kde zřejmě vlivem vedra praskl betonový povrch a zvedl vozovku.

„V pravém jízdním pruhu jel kamion a před ním byl zvlněný úsek dálnice. Vozidla zde zastavovala. Kamion zastavil a taktéž v levém jízdním pruhu zastavila tři osobní vozidla, ale čtvrté vozidlo jedoucí stejným směrem nezastavilo a narazilo do kolony stojících vozidel, čímž došlo k řetězové nehodě. Zraněné osoby byly převezeny do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Jeden nákladní vůz a čtyři osobní automobily havarovaly na dálnici D35.
K nehodě došlo kvůli zvlněnému a popraskanému povrchu vozovky, který poškodily...

Zavřený je úsek dálnice mezi 283. a 290. kilometrem ve směru na Ostravu. „Vzhledem ke stavu dálnice nelze nyní říci, kdy bude uzavřený úsek zprovozněn,“ upozornil Hejtman.

Záchranářům na místě pomáhali hasiči. „Celkově v péči zdravotnické záchranné služby skončilo deset osob,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...