Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Česko zažilo nejrozpálenější den letošního roku, rekordy ale nepadly. Nejtepleji bylo v Dobřichovicích

Popularity ježdění na paddleboardech v Česku stoupá, najdete je již v mnoha půjčovnách, kde doplnily nabídku klasických šlapadel. Příznivé jsou i teplotní podmínky. Na snímku koupání na Opatovickém písníku. foto: Martin Veselý, MAFRA

Praha - Česko v úterý zažilo nejteplejší den letošního roku. Teplotní rekordy pro úterý překonány nebyly, v roce 2013 bylo ještě o tři až čtyři stupně Celsia tepleji než nyní. Řekl to František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V úterý bylo nejtepleji v Dobřichovicích u Prahy, a to 35,6 stupně Celsia.
  18:03

„Nejvyšší hodnoty byly dnes naměřeny v Polabí,“ uvedl Šopko. O jednu desetinu stupně Celsia méně než v Dobřichovicích naměřili meteorologové v Kralupech nad Vltavou. Ve středočeské stanici Mrzky vystoupala teplota na 35,3 stupně Celsia a v Praze-Komořanech na 35 stupňů Celsia. Následovaly Dyjákovice na jižní Moravě s 34,9 stupně Celsia.

Poslední červencový týden se počasí vylepšilo a rtuť na teploměru vyšplhala...
Velmi vysoké teploty, které budou v úterý 28. července v Česku atakovat 30...

Meteorologové před vysokými teplotami varovali předem, lidem doporučují dodržovat v horku pitný režim a omezit tělesnou zátěž. Na jihu a východě země mohou vysoké teploty doprovodit bouřky se silným větrem, krupobitím a přívalovým deštěm. V noci na středu bouřky přejdou do trvalejších srážek, uvedl ČHMÚ.

V severozápadní polovině Čech platí kvůli vysokým teplotám a suchu upozornění na nebezpečí vzniku požárů.

Autor:

Statutární město Ostrava
Specialista / Specialistka investičních akcí

Statutární město Ostrava
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 980 - 33 790 Kč

Mohlo by vás zajímat