Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Český student vyhrál v pokeru přes 17 milionů

Česko

Třiadvacetiletý student ekonomie Jan Škampa zvítězil v soutěži European Poker Tour a obral soupeře celkem o 17,5 milionu korun. PRAHA Česká republika má historicky prvního vítěze prestižní pokerové série European Poker Tour. Třiadvacetiletý student ekonomie Jan Škampa dokázal v neděli večer získat žetony všech 583 soupeřů a ze dne na den se tak stal boháčem. V pražském hotelu Hilton vyhrál částku 682 tisíc eur – v přepočtu zhruba 17,5 milionu korun.

Rodák z Prahy triumfoval po téměř desetihodinovém maratonu. U finálového stolu se utkal se dvěma Švédy, Francouzem, Irem, Němcem a Italem. Posledním soupeřem mu byl Izraelec Eyala Avitana. „Vyhrát takhle velký turnaj v rodném městě je jedním z největších úspěchů, jakého může člověk dosáhnout,“ řekl Škampa v rozhovoru pro server Tn.cz.

Zazářil už ve Španělsku Své pokerové kvality potvrdil už při předchozí zastávce této série v portugalské Vilamouře. Tehdy se jako první Čech dostal na osmičlenný finálový stůl a nakonec sebral za čtvrté místo prémii ve výši 117 tisíc eur (asi tři miliony korun). Největší evropská pokerová esa zavítala do Prahy na turnaj EPT už třetím rokem po sobě. Šestidenního klání se zúčastnilo také šestadvacet Čechů, z nichž se na placená místa dostali ještě Jiří Holík a Josef Guláš. Mezi účastníky se objevili i bývalí slavní sportovci – německý tenista Boris Becker či švédský fotbalista Thomas Brolin.

Pokerový turnaj European Poker Tour je největší evropskou pokerovou událostí, kterou vysílají televizní stanice po celém světě. Série se letos koná pátým rokem. Hráči se mohou do turnaje kvalifikovat prostřednictvím on-line turnajů nebo individuálně po zaplacení poplatku, který v případě pražského kola činil 5250 eur (v přepočtu asi 135 tisíc korun).

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...