Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Cesta Pekarové Adamové na Tchaj-wan: kabinet už nejde do risku, Vystrčil prolomil ledy, míní diplomat


Medializovaná cesta. Již v září 2020 udělil předseda tchajwanského parlamentu Jou Si-kchun (vpravo) tehdejšímu předsedovi českého Senátu Miloši Vystrčilovi medaili Za parlamentní diplomacii. Jeho návštěva Tchaj-wanu vzbudila pozitivní i velmi kritické ohlasy. | foto: ČTK

Premium
S cestami na Tchaj-wan, které tolik dráždí Čínu, jako by se roztrhl pytel. Po misi šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS), která před dvěma lety rozvířila české i mezinárodní vody, se na ostrov chystá i předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Efekt „zakázaného ovoce“ už ale vyprchal.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Cesta by se měla podle Pekarové Adamové uskutečnit koncem března a sněmovní delegaci by měli opět doprovázet čeští podnikatelé. „Mají o cestu obrovský zájem. Snažíme se, aby fungovala dobře už dlouho navázaná spolupráce, kterou započal zejména předseda Senátu Miloš Vystrčil,“ zdůraznila s tím, že návštěva poslanců by měla vyjádřit jasnou podporu Tchaj-wanu. „V rovině diplomatických vztahů je to významné i z hlediska geopolitiky, protože Tchaj-wan je v permanentním a narůstajícím ohrožení ze strany Číny,“ poznamenala šéfka dolní komory.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat