Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Cestování komplikuje námraza, sníh a mrholení. Potíže hlásí Ústecko i Středočeský kraj

(ILUSTRAČNÍ SNÍMEK) Náledí na silnici. foto: Petr Lemberk, MAFRA

ÚSTÍ NAD LABEM - Cestování v Ústeckém kraji místy komplikuje námraza, sníh a mrholení. V Krušných horách leží na komunikacích vrstva ujetého sněhu. Vyplývá to z informací policie. Meteorologové varují před ledovkou.
  8:26

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje oznámila, že uzavřela do konce zimy silnici 223 z Horní Halže k chatě Nástup na Klínovci. Do horského střediska se lze dostat z Chomutovska přes Kovářskou.

Policisté nabádají k opatrnosti i v nížinách, kde to místy může klouzat. Dvě dopravní nehody řešili už v Chomutově.

Dálnice D8 je podle informací údržby holá a sjízdná bez omezení, vidění zhoršuje mlha.

Střední Čechy trápí uježděný sníh

Ve středních Čechách leží na některých silnicích ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Opatrní by měli být řidiči zejména na menších cestách. Místy může jízdu komplikovat také mlha. Hlavní tahy jsou mokré po chemickém ošetření, srážky po ránu nejsou hlášeny, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Uježděná vrstva krytá posypem leží na silnicích druhé a třetí třídy na Příbramsku, Rakovnicku, Kladensku, Berounsku či v okrese Praha-západ. Zvýšenou opatrnost cestáři doporučují i na dálnici D11 nebo na silnicích první třídy na Kutnohorsku, Kolínsku a Mělnicku či hlavním silničním tahu z Prahy na Tábor.

Mlha a náledí také na Pardubicku

Na mnoha menších silnicích v Pardubickém kraji leží nový sníh. Místy se také může vyskytovat námraza a náledí. Někde dopravu komplikuje mlha, informují silničáři.

S rozbředlým sněhem se motoristé mohou setkat v oblasti Poličky, Žamberka a Hlinska. V Železných horách a v okolí Lanškrouna je na vozovkách uježděná vrstva sněhu, u Moravské Třebové v lesních úsecích zledovatělá. Dopravu znepříjemňovaly také mlhy, na Pardubicku a v oblasti Litomyšle souvislé.

Obdobná situace panuje takřka na celém území České republiky. Řidiči si musí dávat pozor zejména na silnicích nižších tříd a vysoko položených cestách, kde hrozí ledovka. Výraznější komplikace však zatím evidovány nejsou.

Jendou z mála výjimek je situace na silnici I/39 na Prachaticku, kde dopravu blokoval vzpříčený kamion.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat