Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chomutov tíží ‚Novákovo dědictví‘. Nájemce chce zavřít Kamencové jezero

Kamencové jezero v Chomutově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamencové jezero v Chomutově. | foto: Martin Adamec, MAFRA

CHOMUTOV Chomutovská radnice vyzvala nájemce Kamencového jezera, aby sdělil podrobnosti k jeho provozu. Nájemce údajně ohlásil, že letos brány do vyhledávaného areálu rekreantům neotevře.

Město pronajímá Kamencové jezero společnosti CV Relax zastoupené Zdeňkem Fojtíkem. Ten sdělil, že město neplní svoje smluvní povinnosti. „V médiích je panem Fojtíkem z CV Relax prezentováno, že jeho společnost letos neotevře Kamencové jezero. Společnosti Kultura a sport, od které má areál v podnájmu, ani městu tuto skutečnost zatím nesdělil, k čemuž byl vyzván s termínem k vyjádření do pátku 8. dubna,“ uvedl mluvčí chomutovského magistrátu Jan Rödling.

Přírodní unikát

Kamencové jezero je přírodní unikát. Vysoký obsah kamence ve vodě zabraňuje růstu řas a sinic, i v tropických dnech tak zůstává většinou čisté. Rozlohu má jezero skoro 16 hektarů.

„My se netajíme tím, že chceme velmi nevýhodnou smlouvu na podnájem jezera vypovědět. To je podle nás hlavní důvod, proč teď pan Fojtík tvrdí, že neotevře,“ řekl primátor Daniel Černý.

„Mým největším přáním je Kamencové jezero celé otevřít, ale město si neplní svoje smluvní povinnosti, a tím ohrožuje životy návštěvníků,“ sdělil Fojtík. Doplnil, že celou věc předává svému právnímu zástupci.

Kamencové jezero v Chomutově.
Kamencové jezero v Chomutově.

Smlouva je pro město podle Rödlinga velmi nevýhodná, na provoz doplácí ročně miliony korun, veškerý zisk ale jde soukromé společnosti, za kterou stojí lidé kolem bývalého senátora za ODS a podnikatele Alexandra Nováka.

Chomutov vedle běžné údržby hradí také investice do oprav. „Jezero není Alexandra Nováka a jeho kolegů, má sloužit všem Chomutovanům,“ uvedl primátor padesátitisícového města.

Plíseň, černý banán, nahnilé ovoce. Zkažené potraviny nezpůsobí jen bolení břicha

Aleš Rajch, vedoucí Ústavu konzervace potravin na Vysoké škole... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklenice s marmeládou plná plísně, nahnilé jablko či zčernalý banán. To vše obvykle představuje jasné varování před...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Prodávám různě otevřené kalhotky. Zachraňují manželství, říká návrhářka

Módní návrhářka Tereza Vu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ateliér módní návrhářky Terezy Vu jemně voní drahými svíčkami a na ramínkách ovázaných stuhou visí ručně vyrobené a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!