Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chřipka děsí Moravskoslezský kraj, nemoci podlehli další tři lidé

Česko

  15:58
OSTRAVA - Pandemická chřipka má v Moravskoslezském kraji na svém kontě další tři životy. V závěru minulého týdne zemřeli na komplikace způsobené chřipkou dvě ženy a jeden muž z Ostravy a Frýdecko-Místecka.
Teploměr - ilustrační foto.

Teploměr - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Chřipka tak letos v kraji způsobila úmrtí už šesti lidí. Informovala o tom Irena Martinková z Krajské hygienické stanice (KHS) v Ostravě.
Martinková uvedla, že všichni lidé, kteří podlehli chřipce, měli jiná
základní onemocnění, například srdečně-cévní, plicní, a byli také obézní. "Třem posledně zemřelým bylo mezi 41 a 49 lety. Nikdo z nich nebyl proti chřipce očkován," řekla Martinková.

ČTĚTE TAKÉ:Podle údajů KHS bylo letos v kraji kvůli závažným komplikacím souvisejícím s chřipkou hospitalizováno 27 lidí, z toho 18 mužů a devět žen. "Jejich průměrný věk je 52 let a nikdo z nich nebyl očkovaný," řekla Martinková. Mezi šesti lidmi, kteří na chřipku zemřeli, byli čtyři muži. Průměrný věk zemřelých byl 48 let.

Lidé, kteří se nechali očkovat, už dostali i vakcínu proti pandemické
chřipce, která se nyní šíří. "Dříve se jí říkalo prasečí nebo mexická chřipka, ale dnes už je to běžný kmen chřipky," řekla Martinková.

Uzavřená škola
Akutními respiračními infekcemi trpělo v kraji v minulém týdnu 2175 lidí ze 100.000 obyvatel, což je o 0,4 procenta více než o týden dřív. Pacientů, kteří mají chřipku, bylo oproti předchozímu týdnu skoro o třetinu více, mělo ji 624 ze 100.000 lidí. Kvůli chřipce mají nemocnice zakázány nebo omezeny návštěvy. Martinková uvedla, že Základní škola ve Vřesině u Ostravy bude od čtvrtku zavřená, protože tam bylo nemocných více než 30 procent dětí.

Autor: