Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: krev Jana Pavla II. jako nová relikvie i duo Houba s Carevnou

Obřad svatořečení na zaplněném Svatopetrském náměstí vedl současný nejvyšší představitel katolické církve František. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obřad svatořečení na zaplněném Svatopetrském náměstí vedl současný nejvyšší představitel katolické církve František. | foto: Reuters

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Zaorálek: Výměna zajatců OBSE? Někdy se neřídíte pravidly. A o tom se nemluví

Přímé kroky ve vyjednávání o propuštění zadržovaných pozorovatelů OBSE, mezi kterými je i příslušník české armády, Česká republika nekoná. Misi na záchranu pozorovatelů vede Německo, které má na místě silnou pozici. Není ani vyloučeno, že vyjednavači přistoupí na výměnu zajatců.

ČTĚTE VÍCE:

Papežové Jan Pavel II. a Jan XXIII. byli svatořečeni, Vatikán zaplnily davy lidí

Papež František před zaplněným Svatopetrským náměstím ve Vatikánu prohlásil za svaté dva ze svých předchůdců - Jana Pavla II. a Jana XXIII. Obřadu, který je označován za jednu z nejvýznamnější událostí novodobých dějin katolické církve, byl přítomen i emeritní papež Benedikt XVI., který na svůj úřad loni ze zdravotních důvodů rezignoval.

ČTĚTE VÍCE:

Cenová mapa pozemků. Kam investovat a jak vybrat parcelu pro dům

Půda je jedna z nejvzácnějších komodit. Zatímco rohlíků, televizorů či aut lze vyrábět stále více, pozemků nepřibude. To platí i o stavebních parcelách, jejichž vytvoření stojí spoustu času při získávání povolení i spoustu peněz za připojení elektřiny, vodovodu a dalších sítí. Kvalitních stavebních pozemků je v Česku málo. Není proto divu, že se jejich ceny zvyšují.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Vodník, Mazánek, Krysička, Houba... Projděte si přezdívky z odposlechů

Odposlechy už vydaly dlouhý seznam přízvisek: Krysička, Jimbo, Mazánek, Kolibřík, Mlha, Vodník, Ofina. A nově přibyla nová pojmenování (Houba, Carevna, Černá vdova) z rozhovorů lobbisty Romana Janouška, které během týdne zveřejňoval server Lidovky.cz. Projděte si přehled přezdívek politiků a lobbistů.

ČTĚTE VÍCE:

Zeman si Nobelovu cenu zaslouží. Ale proč jen jednu? ptá se Černý

Ruský akademik Sergej Komkov se nechal unést a navrhl prezidenta Miloše Zemana na Nobelovu cenu za mír. Důvodem je prý vyvážený a rozumný přístupu hlavy státu k ukrajinské krizi. Server Lidovky.cz se zeptal známých českých osobností, zda by se ke Komkovově návrhu připojily.

ČTĚTE VÍCE:

Policisté vychovávají hráče Geocachingu. Schránky zaměstnávají pyrotechniky

Honí se za keškami, tedy za schránkami ukrytými na zajímavých místech. Denně jsou v Česku nalezeny a zase pečlivě zamaskovány tisíce krabiček pro hru Geocaching. Jenže v poslední době si připisují hledačské zářezy i nedobrovolní lovci schránek - policisté.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Spartu přibrzdilo jen skandování proti Peltovi. Kotli domlouvil Lafata

Prvoligovými stadiony se to šíří jako lavina. Fotbalový fanoušci nehodlají přijmout nový zákaz upravující skandování a šéfovi FAČR Miroslavu Peltovi to dávají hlasitě najevo. Tak jako ve dvou sobotních zápasech na Spartě a na Slovácku.

ČTĚTE VÍCE:

Láska, soudruhu aneb Až moc česká komedie z Finska

Snímek Láska, soudruhu se odehrává v Helsinkách roku 1962 a natočila jej finská režisérka Taru Makeläová. Přesto jej lze právem považovat za český film, a to jeden z těch relativně lepších. I když do kolonky "pro náročné" rozhodně nespadá.

ČTĚTE VÍCE:

Od sushi ke kotletě. V Podolce si vybere každý

Restaurací, kde se u jednoho stolu mohou sejít vegani, vegetariáni i milovníci pořádného steaku, u nás zatím mnoho není. Jejich řady před pár týdny rozšířila nová restaurace na Zbraslavi, mladší sestra pražské Podolky.

ČTĚTE VÍCE:

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...