18. září 2013 20:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: kuchyně plné toluenu i Pepík Hnátek na Slavii

Vaření v mikrovlnné troubě – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vaření v mikrovlnné troubě – ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Politici o miliardách pro Paskov: Ať platí Bakala vs Postarat se musí stát
Společnost New World Resources (NWR) plánuje uzavřít důl Paskov na Frýdecko-Místecku. Pokud by stát přislíbil pomoc, k uzavření dojde až v roce 2018. V opačném případě už v prosinci příštího roku. Server Lidovky.cz se ptal předsedů a místopředsedů politických stran, zda podle nich má cenu, aby stát investoval do dolu Paskov, i když je jeho konec jistý.

ČTĚTE VÍCE:

Do volebního boje jde 24 stran, o tři méně než v roce 2010
K letošním volbám do Poslanecké sněmovny se přihlásilo celkem 24 politických seskupení. Je jich o tři méně než při minulých volbách v roce 2010. Ve všech krajích ovšem kandidátní listiny předložilo 17 stran, což je naopak o dvě více.

ČTĚTE VÍCE:

Rittiga doprovodil k výslechu Rampula. Lobbista vypovídal čtyři hodiny
Podnikatel Ivo Rittig dnes podal výpověď v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové. Policie sice zatím lobbistu neobvinila, podezírá ho z ovlivňování veřejných zakázek a praní špinavých peněz. Jeho advokátka Karolína Babáková však tvrdí, že výslechu se její klient nebál. Když po čtyřech hodinách vypovídání v pražském sídle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Rittig odcházel, na dotazy novinářů neodpovídal.

ČTĚTE VÍCE:

 

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

I rektoři porušují zákon. Třetina jich neodevzdává majetková přiznání
Od nejvyšších představitelů vysokých škol veřejnost očekává, že půjdou vzorem všem ostatním. Není to však tak docela pravda. V dodržování zákona o střetu zájmů jsou na tom dokonce hůř než poslanci. Jak totiž zjistil server Lidovky.cz, bezmála třetina rektorů neodevzdává majetkové přiznání.

ČTĚTE VÍCE:

Připadáme si jako v katastrofickém filmu, líčí Češka v Mexiku
Nefungují mobily, bankomaty, jediné spojení z Acapulca do zbytku Mexika blokuje propadlý tunel, letiště je uzavřené a armáda začíná evakuovat turisty. Internet funguje jen občas a hrozí další hurikán. V mexickém letovisku je uvězněná i studentka Lucie Franková, která pro server Lidovky.cz popsala situaci ve městě.

ČTĚTE VÍCE:

Česko umí propadu automobilového trhu čelit, tvrdí Jahn
Prodej osobních automobilů v Evropské unii dosáhl za osm měsíců svého minima. Jen v Česku klesla výroba osobních aut meziročně o 8,6 procenta. "Cesta není žádná. Musí se jen čekat na oživení trhu a zotavení evropské ekonomiky jako celku", říká v rozhovoru pro Lidovky.cz prezident sdružení automobilového průmyslu Martin Jahn.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Jedy v těle: české kuchyně jsou plné toluenu
Stačí přetáhnout přes hlavu igelitový pytlík a několikrát se zhluboka nadechnout – nejlépe ředidla z láhve. Okamžitě se dostaví pocit euforie. Vydrží jen chvilku. Zato následky pravidelného užívání jsou trvalé.

ČTĚTE VÍCE:

TIME OUT LN: Trenér Slavie? Jedině Pepik Hnátek
"Neumíte si přihrát na metr a hrajete nějaký trojúhelníky jako Barcelona. Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci..." Tahle hláška trenéra Pepika Hnátka z filmu Okresní přebor už mezi fotbalovými fanoušky zlidověla. Jak by asi přísný kouč mluvil k hráčům Slavie, kteří se krčí na 13. místě prvoligové tabulky?

ČTĚTE VÍCE:

Co pomůže v sychravém počasí? Zkuste zázvor, cibuli a čokoládu
Prudké změny teplot, deštivé a větrné počasí a nedostatek slunce. S podzimem přichází i bolest v krku, rýma a kašel. To jsou hlavní příznaky podzimních viróz. Server Lidovky.cz přináší pár tipů, jak se jim pomocí potravin můžete bránit nebo zcela vyhnout.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.