Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Ebolová slepota, peníze z Homolky u manželky a nejezte maso

Koláž Lidovky cz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koláž Lidovky cz. | foto:  Šimon, Lidové noviny

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Kvůli střídavé péči se vrátil z Británie, podle soudu nic významného

Ústavní soud se zastal otce, jenž se marně domáhal střídavé péče. Vrátil se z Británie do Česka, aby se mohl více podílet na výchově svých dvou dětí. Justice je přesto ponechala v péči matky s vysvětlením, že návrat otce není tak zásadní změnou poměrů, která by odůvodnila novou úpravu výchovy. Podle ústavních soudců to byla chyba, spor musí znovu řešit Okresní soud v Ostravě.

ČTĚTE:

‚Obchodník se smrtí‘ naletěl reportérům, vylíčil dovoz zbraní na Ukrajinu

Zbraně na Ukrajinu putují nelegálně nejen z Ruska, ale i z Evropské unie. Svou roli v obchodu se smrtí hraje i polský překupník Andrej Izdebski. Důkazy proti němu nyní zveřejnil reportér Janek Kroupa, který se vydával za obchodníka se zbraněmi.

ČTĚTE:

Texaská nemocnice ebolu nepoznala, přišel do styku s osmdesáti lidmi

Až osm desítek lidí přišlo do styku s prvním pacientem, u kterého se ebola projevila na území Spojených států. Kritice za možné pochybení kvůli tomu čelí texaská nemocnice, jejíž ambulance muže po prvním vyšetření minulý týden poslala domů, ačkoli uvedl, že se vrátil ze západní Afriky, kde epidemie eboly vypukla.

ČTĚTE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Konec vyšetřování. Manželka exšéfa Homolky jde k soudu za manipulaci s kontem

Vůbec první odsouzenou v rozsáhlé korupční kauze Nemocnice Na Homolce by se mohla stát manželka bývalého ředitele Stanislava Dbalá. A to již velmi brzy. Vyšetřovací tým bleskově uzavřel její případ a státní zástupce v těchto dnech poslal spis soudu. Za to, že z obstaveného rodinného konta vybrala 700 tisíc korun, jí – teoreticky - hrozí až 5 let vězení.

ČTĚTE:

Neplatit za Blanku byla chyba, doplatili na ni lidé, tvrdí expert

Pražané dostanou Blanku rychleji, namísto jara 2015 už letos v prosinci. Podle dopravního experta Františka Lehovce z ČVUT je posunutí termínu o několik měsíců vítězstvím zdravého rozumu. Zároveň se neobává, že by kvůli urychlení mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti v tunelu.

ČTĚTE:

Půjčky Oleu jsou draze vykoupená chyba, říká majitel Ravaku

 Jiří Kreysa je jedním z klíčových svědků případu Oleo Chemical. Jeho firma Ravak před lety akcionářsky vstoupila do Olea. Kreysa policisty upozornil na jeho smlouvy s karibskou firmou Cokeville Assets, z níž dle policie měly téct miliony korun na Rittigova konta.

ČTĚTE

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Vegetariánství lidem prospívá, shodují se odborníci

Dospělým lidem vegetariánství prospívá. „V této skupině je jednoznačně nižší výskyt obezity i nádorových a kardiiovaskulárních onemocnění,“ řekl odborník na vliv výživy na lidské tělo Pavel Suchánek z Fóra zdravé výživy. Problémy podle něj mohou mít lidé s intenzivní pohybovou aktivitou a obezřetní by měli být rodiče, kteří chtějí, aby se bez masa stravovaly jejich děti.

ČTĚTE:

Železná srdce s Bradem Pittem ukážou hrůzy druhé světové války

„Železná srdce nejsou válečným filmem, na který by s vámi koukala vaše babička,“ prohlásil producent filmu Železná srdce (Fury) Bill Block. Snímek, kde si po boku Brada Pitta zahráli Shia LaBeouf, Logan Lerman či Michael Peňa režíroval David Ayer a do českých kin vstoupí 13. listopadu.

Železná srdce -  posádka tanku Fury v čele se seržantem Wardaddyem (Brad Pitt).

Železná srdce - posádka tanku Fury v čele se seržantem Wardaddyem (Brad Pitt).

ČTĚTE:

Když jsem se v autě připoutala, Albánci si klepali na čelo, říká Češka

Chorvatsko, Kosovo, Bosna a Hercegovina a další. Aneta Jelínková projela stopem 11 zemí. „Ať už to ale byl sever nebo jih, všechna místa spojovalo jedno - milí a vstřícní lidé, kteří by se pro vás rozdali. Neříkám, že my tohle v Česku nemáme, ale určitě to není tak samozřejmé,“ říká. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Češi v cizině.

ČTĚTE:

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Zapojte se do obřího testování pokračovacích a dětských mlék Hami! Hledáme 80 testerek
Zapojte se do obřího testování pokračovacích a dětských mlék Hami! Hledáme 80 testerek

Maminky, otestujte s námi pokračovací mléko 6+ a dětské mléko 36+ od Hami. Skvěle chutnají a díky unikátnímu složení OptiNutri jsou přesně...