Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Nečas odmítá vypovídat, mluví o politickém procesu

Česko

  19:17
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Petr Nečas dorazil k výslechu. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Jde o politický proces, odmítám spolupracovat se žalobci, řekl Nečas po výslechu
Expremiér Petr Nečas (ODS) odmítl vypovídat v kauze sledování své bývalé manželky vojenskými zpravodajci, které podle žalobců nařídila Jana Nagyová (nyní Nečasová). Po výslechu zopakoval, že jde o politický proces.

ČTĚTE VÍCE

 
Úředníci zaspali, Tykač dostal pokutu pozdě. Stát přijde o 33 milionů
Společnost Czech Coal patřící miliardářovi Pavlu Tykačovi ušetří více než 33 milionů korun. Pokutu, kterou měla firma zaplatit, úředníci totiž udělili pozdě.

ČTĚTE VÍCE

 
Urválku! Rathův kate! nadávají anonymové žalobci Jirátovi
Jen co soud pustil Davida Ratha z vazby, obsadil exhejtman česká média, přesvědčuje veřejnost o své nevině a kritizuje práci policie i státního zástupce Petra Jiráta. Ten se s exposlancem odmítá dohadovat, serveru Lidovky.cz ale přiznal, že se za svoji dlouholetou kariéru s ničím podobným nesetkal. Do kanceláře mu v souvislosti s kauzou Rath chodí vulgární dopisy.

ČTĚTE VÍCE

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Odkloň potok, nebo dej 5 milionů, chtěli korupčníci. Odmítl a dostal je za mříže
Martin Pecka je majitel společnosti prodávající automobily. V roce 2008 si úředníci řekli o úplatek, pokud chce dál rozvíjet firmu. S detektivy v zádech pak pomohl jejich odhalení. Korupčníky poslal přímo do cely.

ČTĚTE VÍCE

V Národním si utahují ze Zemana. Zasvinili jste svatostánek, píší diváci
"Prosím, zasáhněte,“ žádá pisatelka jednoho z dopisů, které přišly na adresu Národního divadla brzy po premiéře inscenace Tomáše Svobody a Ondřeje Formánka Miloš Ubu aneb… málem králem. Představení, inspirované slavnou hrou Alfreda Jarryho Král Ubu, kriticky reaguje na současné politické a společenské poměry a nebere si při tom servítky.

ČTĚTE VÍCE

 
Smrt špiona v zamčené tašce byla nehoda, uzavřeli vyšetřovatelé
Smrt Garetha Williamse, agenta britské tajné služby MI6 a matematického génia, jehož mrtvola byla nalezena v uzavřené sportovní tašce, byla nehoda, konstatoval tento týden Scotland Yard. Popřel tak domněnky, že Williams byl zavražděn, zároveň však odmítl spekulovat o tom, zda špionova smrt souvisela s jeho sexualitou, uvedla agentura AFP.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

ODS našla záminku, jak vyloučit Nagyovou: nesdělila jim, že se vdala
Jana Nečasová, dříve Nagyová, byla z ODS vyloučena kvůli porušení stanov. Povinnosti člena strany prý porušila tím, že s ODS nekomunikovala a nesdělila své aktuální osobní údaje, tedy třeba své nové jméno, sdělila oblastní manažerka ODS Prahy 13 Věra Herzánová. Nečasovou vyloučilo místní sdružení Zličín ve středu večer. Proti rozhodnutí se může odvolat ke smírčí komisi.

ČTĚTE VÍCE

 
Při revoluci jsem se bála o Emmičku, říká po letech Pajerová
Skoro čtvrt století po listopadové revoluci, otevírá jedna z jejích výrazných postav, Monika Pajerová, své staré deníky. Vzpomíná v nich na dobu, kdy se bála o Emmičku (ze které později vyrostla moderátorka Emma Smetana) a kdy se do Prahy sjeli novináři z celého světa. Kdy bylo třeba tlumočit, informovat, interpretovat. A kdy se tak během pár hektických dní stala, spolu s Ritou Klímovou a Jiřím Dienstbierem, jedním z hlasů Sametové revoluce v zahraničním tisku.

ČTĚTE VÍCE

 
Usvědčen před kamerami: kontroverzní neonacista má africké předky
Americký neonacista Craig Cobb, který proslul budováním neonacistické kolonie na severu USA, má africké předky. Nečekaný výsledek testu DNA mu za bouřlivého potlesku publika v televizní talkshow sdělila smějící se moderátorka.

ČTĚTE VÍCE

 

Autor:

Mohlo by vás zajímat