21. srpna 2013 21:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: nemoc ze šikany i Zemanův velký den

Prezident Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman. | foto: ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Zeman: Kvůli puštěným trafikantům jsem ztratil důvěru v Nejvyšší soud
Prezident Miloš Zeman prohlásil, že ztratil důvěru v Nejvyšší soud a jeho představitele kvůli verdiktu, po němž bylo později zastaveno trestní stíhání tří exposlanců ODS, kteří byli obviněni z politické korupce. Zeman to uvedl v projevu v Senátu.

ČTĚTE VÍCE:

Manning spustil WikiLeaks. Soud ho poslal na 35 let za mříže
Vojín Bradley Manning stojí za obrovským únikem tajných informací ze sítě americké armády. Ty předal kontroverznímu serveru WikiLeaks. Nyní si poslechl od soudu rozsudek. Dostal 35 let vězení. Prokuratura pro něj žádala téměř dvojnásobný trest - 60 let a pokutu 100 000 dolarů.

ČTĚTE VÍCE:

Syrská opozice hlásí plynový útok a 1300 obětí, Damašek to popírá
Opoziční zdroje své údaje o počtu obětí postupně zvýšily až na 1300 lidí, kteří prý zahynuli při bombardování a plynovém útoku. Informace ale zatím nebylo možné ověřit. Státní televize označila zprávy opozice za zcela nepravdivé. Jejich cílem je prý odvést pozornost expertů OSN, kteří přijeli do Sýrie před několika dny prověřit informace o údajných předchozích chemických útocích. 

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Kauza ŘSD: detektivové stojící za úniky ze spisu náhle onemocněli. Prý ze šikany
Dvojice detektivů Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality - Rostislav Kotrč a Petr Hoňka - podezřelí z vynášení informací z policejního spisu v kauze Ředitelství silnic a dálnic, jsou na nemocenské. Trauma ze šikany na pracovišti a bossingu jim diagnostikoval psychiatr Jiří Pišvejc v Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem. Ta patří Jakubu Zavoralovi, jehož firma od ŘSD získala zakázky za více než 285 milionů korun.

ČTĚTE VÍCE:

Výprodej chat a chalup v Krkonoších. Roubenku nyní seženete pod milion
Zatímco v oblíbené horské oblasti kolem Peci pod Sněžkou seženete chatu, chalupu nebo pozemek jen stěží, o několik kilometrů dále už se to nabídkami k prodeji rekreačních objektů jenom hemží. Ve východních Krkonoších nebo v Jeseníkách nabízejí realitní kanceláře k prodeji stovky chalup. A ceny klesají.

ČTĚTE VÍCE:

PŘEHLEDNĚ: Komu rozpuštění sněmovny prospěje a komu naopak?
Sněmovna se rozpustila a politická scéna očekává, na kdy prezident Miloš Zeman vyhlásí nové volby. Komu předčasný konec dolní komory prospěl a komu naopak? Server Lidovky.cz pro vás připravil přehlednou osu výhod a nevýhod každé ze stran. 

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Známky se Zemanem? Lidé chtějí na poště radši Fifinku

Přestože u nás mají známky s portrétem prezidenta už téměř stoletou tradici, nelze říct, že by se v současnosti těšily oblibě. Zaměstnanci pošty připouští, že zákazníků, kteří známku s Milošem Zemanem nechtějí, je celá řada. Raději vybírají nepolitické motivy.

ČTĚTE VÍCE:

Hon na šmejdy slaví úspěch. Král předváděček Beck v Česku končí
Německý podnikatel Jens Beckhäuser se stahuje z podnikání v oblasti předváděcích akcí v Česku. Jako důvod uvedl negativní kampaň médií. Beckhäuser prodal svůj podíl ve firmách Beck Europe a Beck Reisen. Obě firmy tak nesmějí už dále nést jméno Beck v názvu.

ČTĚTE VÍCE:

Mattoni na obrazovce. Veřejnoprávní ČT propaguje značku, kde jen může
Umíte si představit, že by britská BBC v hlavním vysílacím čase nabízela divákům velkolepý životopisný seriál o známém výrobci whisky, Johnniem Walkerovi? Že by tento seriál navíc natočila z vlastních prostředků? A že by se diváci nechali každý týden dojímat jeho životním příběhem a s pravidelnou kadencí poslouchali slova o nejlepší whisky? Víkendový večer by pak připadl barmanské show. Absurdní představa? Ne tak docela. Něco podobného se teď děje v Česku.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz