Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: peaka v zádech LIDEM a nadávky mezi poslanci

Česko

  19:01aktualizováno  19:35
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Karolína Peake foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

2. den Rathova procesu stručně: svědkyně posílá za mříže Pancovou
Rath ve druhém dnu svého procesu zaskočil klíčovou svědkyni Ivanu Salačovou. Nepomohlo to. Stavařka Salačovou svou výpovědi - zjednodušeně řečeno - posílá za mříže minimálně Rathovu pravou ruku Kateřinu Pancovou.

ČTĚTE VÍCE

 
Jako srabi jste zalezli do hospody, peskuje Úlehlu s Florianem poslanec Bureš
Dvojice poslanců ODS Tomáš Úlehla a Jan Florián, která při hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka místo podpory bývalé koalice opustila sál, rozzlobila svého spolustraníka Jana Bureše. Ten jim na svém facebookovém profilu vyčítá, že místo hlasování "zalezli do hospody jako krysy".

ČTĚTE VÍCE

Je to 'peaka' do zad. O její rezignaci jsem se dověděl z televize, zlobí se Paggio
Strana LIDEM se rozpadá. O nečekaném veletoči nyní již bývalé předsedkyně Karolíny Peake během středečního hlasování o důvěře vládě Jiřího Rusnoka se její spolustraníci dověděli od kolegů z TOP 09. O její rezignaci na nejvyšší stranickou funkci pak z vysílání České televize.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Byla jsem za pitomce a do Austrálie se stěhovat nebudu, říká Peake
Karolína Peake ve středu večer chyběla na klíčovém hlasování a dnes ohlásila odchod z čela strany LIDEM. V rozhovoru pro Lidovky.cz odmítá, že by to udělala výměnou za velvyslanecký post v Austrálii. Tvrdí, že vrcholné politiky měla plné zuby a mezi vlastními poslanci se cítila osamělá. Navíc měla už měsíc pocit, že se stojednička v koalici nakonec nenajde.

ČTĚTE VÍCE

 
Klíčová výpověď: Kott s Pancovou chtěli 24 milionů, řekla Salačová
Ke slovu při hlavním líčení v kauze Rath se nečekaně dostala klíčová postava obžaloby, spolupracující obviněná Ivana Salačová. Ve výpovědi mimo jiné popsala, jak generovala úplatky, mluvila i o schůzkách u exšéfky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové, kde se plánovala rekonstrukce zámku Buštěhrad.

ČTĚTE VÍCE

 
Chci návrat ODS před rok 2010, než jsme si začali hrát na čisté, říká Hrdlička
Vlivný pražský podnikatel, zákulisní hráč a kmotr Tomáš Hrdlička (ODS) se opět po čase dostal do centra pozornosti. Ve středu se snažil ovlivnit poslance ODS, aby se postavili proti rozhodnutí strany (nakonec se dva takoví našli). Od spolustraníků si za to vysloužil výhrůžky vyloučením. Toho se však Hrdlička neobává. "Bojím se jen manželky," říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Messi a Neymar. Jak si dva solitéři v Barceloně vyhoví?
Může věhlasná individualita zapadnout do současné Barcelony? Příklad Zlatana Ibrahimoviče, který v katalánském klubu vydržel pouze rok, napovídá, že ne. Tato výzva však nyní stojí před jednadvacetiletým Neymarem, kterého mnozí považují za nejlepšího hráče světa, aniž by se dosud představil na hlavní světové scéně fotbalu - v Evropě.

ČTĚTE VÍCE

 
Svatojakubská cesta? Týdny přemáhání a spousta zážitků
Některé treky jsou o výškách, některá o dálkách. A pak jsou případy, kdy je jediným cílem samotná cesta. A právě tak je tomu v případě poutní cesty do Santiaga de Compostela.

ČTĚTE VÍCE

 
Zapomeňte na maso a zkuste grilování se zeleninou
Grilování zeleniny má mnoho výhod. Jednou z nich je, že se nemusí upravovat předem jako maso. Stačí ji posypat kořením, solí nebo pokapat olivovým olejem a můžete začít. Navíc je lehčí, což se oceníte především ve vedrech. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu o grilování.

ČTĚTE VÍCE

 

Autor: