Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: vyprázdněná ODS a Zemanovy vzkazy vládním ekonomům

Česko

  19:26
Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Miloš Zeman foto: Michal Šula, MAFRA


3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Zlaté časy operátorů končí. Telefónica i T-Mobile propustí stovky zaměstnanců
Trh se mění a my musíme šetřit, připouštějí dříve silní mobilní operátoři, kteří se v posledních dnech pustili do ostrého konkurenčního boje. T-Mobile letos v rámci úsporných opatření propustí 200 zaměstnanců a o práci letos přijde také desetina zaměstnanců konkurenční Telefóniky. Vodafone tvrdí, že žádné snižování stavu nechystá.

ČTĚTE VÍCE

 
ODS je podle Klause v ideové a personální krizi, návrat do strany však nechystá
Bývalý prezident a zakladatel Občanské demokratické strany Václav Klaus dnes uvedl, že ODS se nachází v ideové i personální krizi. O návratu mezi občanské demokraty však neuvažuje. Klaus to řekl v Českých Budějovicích před konferencí jihočeské ODS, na níž ho pozval ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

ČTĚTE VÍCE

 
Zeman na dálku radil vládě investovat
Podle Zemana má přímo zvolený prezident má silnější mandát než prezident zvolený politiky. Byl totiž zvolen většinou z občanů, jež se dostavili k volbám, nejen skupinou poslanců a senátorů. Na otázku, jak vnímá kritiku ze strany některých politiků, zejména Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska odpověděl, ze ministři mají právo ho kritizovat, stejně jako má právo kritizovat on je.

ČTĚTE VÍCE


3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Nový web za 12 milionů vznikl bez soutěže. Bylo to výhodnější, tvrdí finance
Jediné vítězství ve veřejné soutěži se může lehce proměnit ve zlatý důl. Dobře to ilustruje zakázka na tvorbu webového portálu ministerstva financí. Soutěž v roce 2004 vyhrála firma Internet Projekt. Od té doby získala další zakázky ve výši přes 75 milionů korun, aniž by už musela soupeřit s konkurencí.

ČTĚTE VÍCE


Bude z pokusu o vraždu jen nedbalost? Janouškovi může pomoci posudek
Ačkoli je vlivný lobbista Roman Janoušek obžalovaný z pokusu o vraždu, může soud velice záhy jeho čin překvalifikovat na nedbalostní delikt se sazbou do čtyř let vězení. Jak je to možné? Muž, který sám sebe označuje za politického podnikatele, zřejmě vsadí na znalecké posudky krevní sraženiny, kterou mu lékaři operovali v únoru. Naznačil to v rozhovoru pro sobotní deník Právo. Podle Josefa Lžičaře, advokáta sražené ženy, se může stát, že se sejde hned několik protichůdných lékařských zpráv. V tom případě podle něj rozhodne až superrevizní posudek.

ČTĚTE VÍCE

 
BALŠÍNEK: O veselých a smutných novinářích
Mám za sebou polovinu cesty IVLP (International Visitor Leadership Program) po amerických médiích, nezávislých institutech a na žurnalistiku zaměřených NGO. Je to naprosto fascinující program, kdy denně navštívím tři významné americké instituce.

ČTĚTE VÍCE


3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

5 NEJ, zaměřeno na křesla. Jaké si oblíbila M a jaké vybrat na práci?
Rostislav Balcárek je úspěšný průmyslový a produktový designér, poslední roky soustředí hlavně na křesla, která navrhuje pro českou firmu LD Seating. Jaké kousky si oblíbil on sám? Klasiku od manželů Eamsových i novinku z Bondovky.

ČTĚTE VÍCE

 
Armádě ulétl raroh, ornitologové ho chytili v areálu chemičky
Přerovským ornitologům se podařilo v areálu chemičky Precheza odchytit jednoho z nejvzácnějších sokolnických dravců raroha loveckého. Dravec s rozpětím křídel až 130 centimetrů ulétl armádě, za úkol má vyhánět z letiště ptáky.

ČTĚTE VÍCE

 
Banderas bude fárat v dole. Zahraje si chilského horníka
Španělský herec Antonio Banderas si zahraje ve filmu podle příběhu 33 horníků, které před třemi lety uvěznil zával v chilském dole. Podle amerického listu Variety to dnes na filmovém festivalu ve francouzském Cannes oznámil producent Mike Medavoy. Natáčení snímku The 33 by mělo začít na podzim v Chile.

ČTĚTE VÍCE

 

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...