Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Úleva v Sudetech, kritika Chovance a šaty s tajemnou barvou

Vladimír Putin

  20:47
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Sudetoněmecké dny 2011 - v publiku seděly i ženy v krojích foto: Luboš Palata, Lidové noviny

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Sudetští Němci už nechtějí zpátky svůj majetek zabavený po odsunu

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) vypustilo ze svých stanov formulaci, že bude usilovat o vrácení majetku zkonfiskovaného vysídlencům po druhé světové válce. V novém znění stanov, které landsmanšaft tento víkend přijal, se místo toho mluví o odsouzení nezákonných vyvlastňování kdekoli ve světě a o vytvoření spravedlivého uspořádání, v němž bude garantováno právo národů na sebeurčení. Více čtěte ZDE.

Tisíce lidí uctily památku Němcova, policie vypsala milionovou odměnu za vraha

Tisíce Moskvanů přišly v neděli na smuteční pochod, který svolala opozice k uctění památky zavražděného kritika Kremlu Borise Němcova. Lidé nesli portréty zastřeleného politika či ruské vlajky se smuteční páskou, v davu byly vidět i ukrajinské prapory. „Hrdinové neumírají“, „Tyto střely zasáhly každého z nás“, anebo „Zemřel za budoucnost Ruska“, stálo na transparentech. Policie vypsala na vraha milionovou odměnu.  Více čtěte ZDE.

Válková: Pracovalo se mi těžce, vedení ANO mě nepodpořilo, Zeman ano

Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková, která k 1. březnu rezignovala, si na sněmu ANO postěžovala, že jí velmi často chyběla veřejná podpora ze strany vedení hnutí. Naopak poslanecký klub se za ní otevřeně stavěl, za což mu znovu poděkovala. Podporu cítila také od prezidenta Miloše Zemana. Více čtěte ZDE.

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

‚Čas na glosy si našel, na zavolání starostovi už ne,‘ schytal Chovanec kritiku za Brod

Tragédie v Uherském Brodě, při níž zemřelo celkem devět lidí, je po výbuších munice ve Vrběticích další událostí, za kterou ministr Milan Chovanec (ČSSD) sklízí kritiku. Někteří političtí kolegové mu vyčítají především distanc od starostů postižených lokalit, kterým údajně neposkytl dostatek informací. Více čtěte ZDE.

Vrátit Krym? To by byl revanšismus, tvrdí Putin

Ještě 4. března 2014 ruský prezident Vladimir Putin ujišťoval, že neuvažuje o připojení Krymu k Rusku. Zároveň ale řekl: „Jen samotní občané v prostředí umožňujícím vyjádření svobodné vůle a v bezpečných podmínkách mohou a musejí rozhodnout o své budoucnosti.“ Více čtěte ZDE.

Češi utratí za diety 5,5 miliardy ročně. Přípravky ale na kila nestačí

Vidina štíhlého těla prodává. A velmi dobře. Přestože v myslích Čechů silně rezonuje pocit, že služby zdravotnického systému musí být zdarma, za naději úbytku kilogramů jsou ochotni vydávat obrovské částky. Více čtěte ZDE.

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Saša ze seriálu Comeback: O herečkách, dietách a holých větách

Čerstvá blogerka a hvězda seriálu comeback Marie Doležalová o introvertech před kamerou, trapasech na konkurzu a o tom, jak si herečka říká o peníze. Odkaz na její blog mi přistál na Facebooku od nadšené kolegyně. Přečetla jsem ho na posezení celý a zavzdušnila se. Takhle by herečka psát neměla, totiž takhle setsakramentsky dobře. 

Více čtěte ZDE.

Svět má asi vážný problém: ne války, nemoci, ale barvu šatů

Lidstvo asi narazilo na „skutečně vážný problém“, s kterým si moc nevědí rady leckteří specialisté. A nejde o války, nemoci, hlad, ba ani terorismus. Alespoň tak to vypadá podle živé diskuse, která se od čtvrtečního večera rozproudila na celosvětové počítačové síti nad snímkem dámských šatů, u nichž se lidé nemohou shodnout - jsou bílo-zlaté nebo modro-černé?  Více čtěte ZDE.

Ghoul. Duchařský horor Petra Jákla je film, který snědl sám sebe

Úvodní titulek snímku Ghoul připomíná vinu sovětského vůdce J. V. Stalina za děsivý hladomor ze 30. let minulého století, jehož tragickým důsledkem byly případy kanibalismu na Ukrajině. Touto informací je také z velké části vyčerpán „dokumentární“ aspekt vyvražďovacího hororu o hladovém duchovi, který jeho režisér označuje za temný thriller. Celou recenzi si dočtěte ZDE.

Autor:

Pronájem bytu 2+kk 57 m2
Pronájem bytu 2+kk 57 m2

Pod Vinicí, Pardubice - Zelené Předměstí
17 000 Kč/měsíc