Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Country for the Future? Patamatsko.‘ Osobnosti na sociálních sítích reagují na výpadek sčítání

Česko

  9:41
PRAHA - Sčítání lidu, domů a bytů začalo oficiálně o půlnoci v noci na sobotu. Jenže s velkými problémy - formulář na internetových stránkách www.scitani.cz nefungoval. To samozřejmě vyvolalo velkou diskusi o tom, zda se v Česku vůbec někdy něco podaří napoprvé.

Sčítání lidu 2021 foto: Scitani.cz

„Sčítání začalo tak, jak nejspíš všichni čekali - web nejde. Všimli jste si, že v kántryforfjůčr začíná všechno zásadně přes negativní reklamu?“ tweetoval například místopředseda ODS Martin Kupka.

Podobně reagoval i bývalý premiér Mirek Topolánek. „Czech Republik the Country For the Future. Ještě, že máme ty sčítací komisaře, co vám domů donesou štos papírů a propisku,“ napsal na Twitteru.

Problémy se sčítáním řeší i herec a režisér Jakub Wehrenberg. „Tak nakonec ten formulář na sčítání posílám na ČSÚ faxem. Ale ani to nefunguje, pořád se mi to vrací a leze z toho faxu zpět. Tak už fakt nevím,“ napsal.

Lakonicky pak reagoval na situaci i komentátor Alexandr Mitrofanov: „Patamatsko.“

A svou reakci přidal i komentátor Petr Honzejk: „Já bych to sčítání uzavřel s tím, že lidu je tady na ty státní online systémy zbytečně moc.“

Sčítání se koná každých 10 let. V ČR je povinné pro všechny obyvatele. Týká se i cizinců. Údaje musí odeslat také Češi, kteří žijí v zahraničí, ale mají v Česku trvalý pobyt.

Formulář má být možné vyplnit na webu, nebo v mobilní aplikaci Sčítání21. Ti, kteří se nesečtou on-line, budou od 17. dubna do 11. května vypisovat papírové tiskopisy. Dostanou je na většině pošt nebo od sčítacích komisařů.

Autor:

Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?
Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?

Podravka NATUR využívá pouze čerstvé a kvalitní suroviny, bez umělých přísad, konzervantů nebo barviv. Vyzkoušely jsme kombinaci zeleniny, koření a...