10. dubna 2017 12:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ANO vrátí dar 200 tisíc od firmy, která vyhrála zakázku na ministerstvu obrany

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 31Diskuse
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) | foto: Reuters

PRAHA Hnutí ANO vrátí finanční dar majiteli firmy, která zvítězila ve výběrovém řízení ministerstva obrany na dodávku neprůstřelných vest. Na twitteru to oznámil předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) chce okolnosti výběru vysvětlit, jak ho k tomu vyzval předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).

„Nařídil jsem, aby hnutí okamžitě vrátilo dar panu Stanislavu Petrovi. A požádal jsem kolegy, aby příště lépe prověřovali naše dárce,“ napsal Babiš na sociální síti.

Místopředseda ČSSD Hamáček po zveřejnění informací o daru 200.000 korun uvedl, že

Stropnický musí vyvrátit veškerá podezření. „S radostí vám ve Sněmovně vysvětlím, jaké to je, když firmu vybere nezávislá komise na základě nejnižší ceny,“ odpověděl na twitteru Stropnický.

Balistické vesty od české firmy Argun stály 255 milionů korun. Sobotní deník Právo
uvedl, že začátkem loňského října, v době, kdy ministerstvo vybíralo ze čtyř nabídek, poslal majitel firmy Argun Petr peníze na účet hnutí. Stropnický jakoukoli souvislost popřel.

10.dubna 2017 v 13:58, příspěvek archivován: 10.dubna 2017 v 15:39

Nařídil jsem, aby hnutí okamžitě vrátilo dar panu Stanislavu Petrovi. A požádal jsem kolegy, aby příště lépe prověřovali naše dárce.

Společnost Argun dodá armádě 5500 neprůstřelných vest, smlouva byla podepsána začátkem března. Dodávky se uskuteční do roku 2020, první ještě letos.

ČTK
  • 31Diskuse
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na Lidovky.cz