3. června 2013 13:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ČSSD chce ve čtvrtek zvolit primátora, podpoří kohokoli z TOP 09

Šéf zastupitelského klubu ČSSD Miroslav Poche. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf zastupitelského klubu ČSSD Miroslav Poche. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Pražští zastupitelé za ČSSD navrhují zvolit ve čtvrtek nového primátora. Jsou ochotni zvednout ruku pro kandidáta, kterého navrhne TOP 09. Shodl se na tom zastupitelský klub i předsednictvo pražské ČSSD, řekl dnes šéf klubu zastupitelů Miroslav Poche.

Sejde se kvůli tomu celopražské vedení strany.

TOP 09 a ČSSD mají společně v zastupitelstvu dostatek hlasů, aby primátora zvolili. Nejpravděpodobnějšími kandidáty je šéf klubu zastupitelů TOP 09 Jiří Vávra a radní pro kulturu Václav Novotný (TOP 09).

"Situace ve městě je velmi obtížná, čtvrteční zastupitelstvo by proto mělo zvolit primátora Hlavního města Prahy, který by nesl odpovědnost za krizové řízení i nápravu škod," uvedl Poche s odkazem na aktuální povodňové nebezpečí. Podle něj by měla být volba primátora jediným bodem zasedání.

ČTĚTE TAKÉ:

"Myslíme si, že město by nemělo být bez primátora," doplnil. Přesto předsednictvo ČSSD požádá o "širší mandát" u celopražského vedení.

Pro některé zastupitele by totiž podle neoficiálních informací mohl být problém hlasovat pro Václava Novotného, který je stejně jako ostatní radní trestně stíhaný v kauze opencard.

Koaliční jednání

Koaliční jednání jsou v tuto chvíli kvůli povodňové situaci ve městě "pozastaveny". "My tímto krokem nepředjímáme žádnou další dohodu," uvedl Poche. Diskusi o podobě koaliční spolupráce je ale podle něj nyní třeba odložit. Další jednání TOP 09 a ČSSD se původně mělo uskutečnit dnes.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč