6. června 2016 17:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čtenáři serveru Lidovky.cz by za prezidenta volili Horáčka. V anketě porazil Zemana

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 184Diskuse
Michal Horáček také položil základy sázkové kanceláře Fortuna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Horáček také položil základy sázkové kanceláře Fortuna. | foto: Lidové noviny

Lidovky.cz se ptaly čtenářů, kdo z osobností, o jejichž kandidatuře se již nyní mluví, by měl obsadit prezidentský úřad v dalším volebním období. Současnou hlavu státu v anketě předběhl textař Michal Horáček, na jehož jméno kliklo 7460 čtenářů. Zeman získal o více než tři tisíce hlasů méně.

„Koho by podpora lidí, zvlášť jsou-li jich tisíce, netěšila? Pro mě je to velká čest. Současně chci říct, že je to přece jen anketa, vyjadřující sympatie. V mém případě se možná opírá o mé knihy a písňová alba. V budoucnu bych chtěl uplatnit i své zkušenosti z prakticky uplatňované ekonomie a hlavně sociální antropologie; pak bude mít případná podpora větší váhu,“ okomentoval výsledky ankety bývalý majitel sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček.

Kdo by měl být prezidentem?

Výsledky ankety serveru Lidovky.cz

Michal Horáček
7460
Miloš Zeman
4308
Jan Švejnar
2303
Laco Déczi
1230
Jiří Pospíšil
696
Igor Sládek
148

Další kandidáti si pak rozdělili zbylé hlasy, kterých však nebylo mnoho. Na třetí příčce se s 2303 hlasy umístil Jan Švejnar, ekonom a profesor na americké kolumbijské univerzitě. Ten kandidoval na prezidenta už v roce 2008, kdy jej porazil Václav Klaus. Svoji kandidaturu si zopakoval i v roce 2013, ale poté, co se nedohodl s ČSSD, svoji kandidaturu stáhl.

Čtvrté místo obsadil hudebník Laco Déczi, který se vyjádřil, že by z části Hradu udělal nahrávací studio. Proto není jeho kandidatura vždy brána zcela vážně. „Z části Hradu pak udělám nahrávací studio a z druhý vyhlášenej bordel, kde budou tancovat holky u tyče,“ napsal v pátek na svůj Facebook.

Pod tisícovou hranicí

Hranici tisíce hlasů nepřekonal bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, a to i přes své aktivní působení v politice ve vládě Miroslava Topolánka. Současný europoslanec za TOP 09 získal od čtenářů 696 hlasů.

Poslední příčka zůstala Igoru Sládkovi, podnikateli v oboru telekomunikací, který svou kandidaturu oznámil inzercí v Lidových novinách a Mladé Frontě Dnes.

Lidovky.cz
  • 184Diskuse

BMW Řada 6 3,0 640d Gran...
BMW Řada 6 3,0 640d Gran...

r.v. 2012, naj. 91 000 km, diesel
999 000 Kč (s DPH)