18. srpna 2017 17:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čtrnáct zraněných po havárii autobusu a dvou vozidel na D1

Dálnice u Brna - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice u Brna - ilustrační foto | foto: MAFRA - Jiří Meixner

PSÁŘE Na dálnici D1 v místě zúžení na 49. kilometru ve směru na Brno se srazil autobus, nákladní a osobní vozidlo. Při nehodě se lehce zranilo 14 lidí, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Dva byli nakonec převezeni do nemocnice. Před 17:30 se podařilo v místě nehody obnovit provoz jedním jízdním pruhem, zhruba v 19:10 byl provoz obnoven plně. Kolona sahala až k 41. kilometru.

„Je to v místě, kde je celý jízdní pás převeden do druhého a v něm jsou oba směry,“ řekl Gabriel. Dodal, že hasiči po nehodě nemuseli nikoho vyprošťovat. Cestující z havarovaného autobusu odvezl náhradní autobus.

Mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová potvrdila, že zranění nejsou vážná. Cestující na místě prohlédl lékař a záchranáři - u nehody zasahovaly čtyři posádky. „Do benešovské nemocnice nakonec byli po ošetření na místě převezeni dva zranění, jeden se zhmožděninou dolní končetiny a jeden s úrazem v oblasti obličeje,“ řekla Effenbergerová.

Policie odkláněla dopravu na 41. kilometru na Šternov, zpět na dálnici se mohli řidiči vracet na 49. kilometru za nehodou.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.