21. září 2015 11:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čtvrteční nehoda dodávky na D1 si vyžádala šestou oběť

Ten zpomalil před místem, kde jsou na D1 opravy. Řidič dodávky podle policie... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ten zpomalil před místem, kde jsou na D1 opravy. Řidič dodávky podle policie... | foto: Marie Stránská, MAFRA

BRNO Čtvrteční nehoda polské dodávky na dálnici D1 u Rousínova na Vyškovsku si vyžádala celkem šest životů. V nemocnici v Brně-Bohunicích totiž zemřela o víkendu jedna ze tří zraněných.

ČTK to potvrdila mluvčí nemocnice Anna Mrázová. Při kolizi narazila dodávka s devíti Poláky zezadu do kamionu. Ten zpomalil před místem, kde jsou na D1 opravy. Řidič dodávky podle policie nevěnoval dostatečnou pozornost řízení.

„Cizinka podlehla o víkendu rozsáhlým zraněním, která byla neslučitelná se životem,“ uvedla mluvčí. Další dvě zraněné jsou v jiných brněnských nemocnicích. Jsou mimo ohrožení života.

V nemocnici v Brně-Bohunicích totiž zemřela o víkendu jedna ze tří zraněných.
Nehoda na dálnici D1

Mluvčí vyškovské policie Alice Musilová v pondělí ČTK řekla, že nejpravděpodobnější příčinou tragédie je nepozornost polského řidiče. Ten zřejmě nestihl včas zareagovat na to, že kamion před ním brzdí a vjel do něj. V dodávce na místě zahynulo pět Poláků, tři utrpěli těžká zranění. Jeden cestující vyvázl bez zranění.

Škoda na zničené dodávce a poškozeném kamionu se odhaduje na 300.000 korun. Kolize je jednou z největších tragédií, která se odehrála na českých silnicích.

Nejtragičtější nehody v ČR

20 obětí: 8. března 2003 - Na silnici E55 nedaleko obce Nažidla na Českokrumlovsku se převrátil patrový autobus, který spadl z asi sedmimetrového srázu. Na místě zemřelo 17 lidí, dva po převozu do nemocnice a poslední oběť zemřela na následky zranění v roce 2006. Zraněno bylo 34 lidí.

Deset obětí: 2. února 1999 - U obce Středokluky v okrese Praha-západ narazil řidič plně obsazeného autobusu do stojícího nákladního vozu a do osobního auta. Nehodu nepřežilo 10 osob (sedm zemřelo na místě, tři podlehly zraněním v nemocnici) a 27 lidí bylo zraněno, z toho 15 těžce.

Osm obětí: 13. února 2008 - Osm lidských životů si vyžádala dopravní nehoda na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku. Střetly se tam nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil.

Sedm obětí: 26. října 2001 - Na obchvatu Loun se čelně střetl Volkswagen Passat s Fiatem Punto, na místě zemřelo šest lidí. Řidička, která nehodu zavinila, zemřela na následky zranění v nemocnici.

Šest obětí: 28. srpna 2004 - Na silnici z Litomyšle na Moravskou Třebovou u obce Gajer se čelně střetl Ford Tranzit s osobním vozem Renault Nevada. V osobním voze, jehož posádka nebyla připoutaná, zemřeli čtyři dospělí a dvě dívky ve věku šest a osm let (přežil roční chlapec, který spal v zavazadlovém prostoru).

13. prosince 2004 - Šest lidí zahynulo a stejný počet utrpěl zranění při nehodě linkového autobusu na dálniciD1u Domašova na Brněnsku. Do autobusu, který vyjížděl z odpočívadla u motorestu Devět křížů, zezadu narazil kamion pro přepravu automobilů. Mezi šesti oběťmi, které pocházely ze Slovenska, byla i teprve sedmiměsíční holčička.

16. července 2006 - Šest mrtvých, z toho pět na místě, a devět zraněných si vyžádal náraz linkového autobusu do mostního pilíře na druhém kilometru dálnice D8 u Zdib nedaleko Prahy. Nehodu zavinil řidič autobusu, který pravděpodobně usnul.

9. února 2011 - Při srážce dvou aut na rychlostní silnici R46 u Prostějova zahynulo šest lidí, z toho jedno dítě. Nehoda se stala poté, co jedno osobní auto přeletělo svodidla.

17. září 2015 - Při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 u Vyškova zahynulo pět lidí. V nemocnici v Brně-Bohunicích zemřela o několik dní později jedna ze tří zraněných, obětí je tak celkem šest.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!