Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výběr zpráv podle editora: trenky na Hradě II, Klaus školí Merkelovou a otevřená Blanka

Česko

  19:50
PRAHA - Koho nazval Ovčáček narušitelem? Jak otevřená Blanka zkomplikovala dopravu v Praze? Proč udělal Klaus z Merkelové žákyni? A co je nového v evropské uprchlické krizi? Projděte si důležité, zajímavé i zábavné zprávy v pondělním výběru editora.

Do pražského tunelového komplexu Blanka vjeli 19. září první řidiči foto: ČTK

Trenková hradní story má překvapivě další pokračování - řádný smysl pro drama předvedl už poněkolikáté hradní mluvka Jiří Ovčáček. V pondělí byl u sídla prezidenta zadržený jeden ze členů skupiny Ztohoven, kterého aktivní hradní ústa okamžitě označila za „narušitele“. Podle všeho však mladík pouze na „místě činu“ chtěl poskytnout rozhovor České televizi. „Pro mě je důležité, že bezpečnostní složky zafungovaly a narušitel byl zadržen,“ trval na svém Ovčáček.

Člen Ztohoven: Ovčáček byl třetí fází naší akce na Hradě, svými výroky nám pomáhá

Právě Ovčáčka nazvali umělci v rozhovoru pro Lidovky.cz třetí částí akce Hrad. Svými výroky totiž už o víkendu zaujal a nechtěně se tak stal součástí trenkového představení. „... co se týče reakcí mluvčího Ovčáčka, ten je úžasný – jako kdyby pracoval pro nás. (Jiří Ovčáček řekl, že „se Pražská kavárna fašizuje.“ - pozn. red.),“ poznamenal na jeho adresu jeden ze členů skupiny.

Soudě podle zájmu čtenářů serveru Lidovky.cz, patří mezi nejsledovanější „kauzy“ letošního roku. Přitom ještě chybí odpovědi na několik otázek: Čí hlava po bezpečnostním fiasku padne? Budou potrestáni perfomeři za výtržnictví, jak definovala akci skupinu Ztohoven policie?

KOMENTÁŘE K TRENCLÍM:

Mnohem závažnější než český rudotrenkový hradní bizár je evropský problém s uprchlíky. Pozornost se nyní přesunula do Maďarska, které kvůli „ochraně proti migrantům“ může na hranicích povolat i armádu.

Fotoreportáž z Maďarska: převaděči odvádí desítky lidí, policisté je nechávají být

Jak dramatická situace u našich jihovýchodních sousedů panuje, uvidíte mimo jiné ve fotoreportáži Jana Skalíka z maďarsko-srbské hranice. „Nic mne v životě nezasáhlo tak silně, jako pět dní strávených na maďarsko-srbské hranici,“ píše autor. Uprchlickou krizi pro vás sledujeme on-line - více ZDE.

Uprchlíci ale nečekají. Za pár týdnů již bude na cestu do Evropy přílišná zima,...
Maďarská obec Röszke mezitím začala opět žít poklidným životem. Vpravo od...

Do evropské debaty o migrantech, v níž hrají hlavní roli Němci v čele s Angelou Merkelovou, se opět vmísil i exprezident Václav Klaus. V komentáři pro Die Welt prohlásil, že Německo a Merkelová činí místo humanitárních gest medvědí službu Evropě. „Mám hluboké obavy o budoucnost Evropy. O nic menšího nejde,“ varuje Klaus.

DALŠÍ „UPRCHLICKÉ“ TEXTY:

Světem byznysu hýbe v posledních dnech obří aféra koncernu Volkswagen. Totiž: americké úřady obvinily automobilku, že falšovala u řady vozů údaje o toxických emisích. Na vážné výtky, za které hrozí Volkswagenu miliardové pokuty, reagovaly jako první akciové trhy.

Akcie Volkswagenu se propadly o 20 procent. Po skandálu s falšováním emisních údajů

Pondělní propad cenných papírů největší evropské automobilky atakoval dvacet procent a stáhl s sebou i další německé výrobce aut. „Tato katastrofa překonává všechna očekávání,“ řekl agentuře Reuters Ferdinand Dudenhöffer, který vede Středisko automobilového výzkumu při Duisburgsko-essenské univerzitě.

A Blanka se otevřela

Volná magistrála, volné Holešovičky či Letná a ucpané Dejvice, tak vypadalo hlášení z prvního všedního ostrého provozu megakomplexu jménem Blanka. Mnohamiliardový tunel spolykal tisíce aut z pražských ulic, ovšem také způsobil kolony na Praze 6.

„Šestikilometrový tunel byl zprovozněn po osmi letech budování a se čtyřletým zpožděním,“ shrnuje výstižně ČTK známé trable spojené s Blankou, na kterou z pražské pokladny odteklo těžko uvěřitelných 43 miliard korun.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ TEXTY:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!