17. ledna 2018 20:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 je na Vysočině zablokovaná v obou směrech. Může za to náledí a nehody

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 28Diskuse
Na dálnici D1 se před nehodou tvoří kolony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dálnici D1 se před nehodou tvoří kolony. | foto: MAFRA

JIHLAVA Problémy kvůli počasí na dálnici D1 na Vysočině přetrvávají. Po úterních hromadných nehodách se sice dálnice rozjela po 18:00 směrem na Prahu oběma pruhy, už o hodinu později ji ale znovu zastavily problémy. Večer ji blokuje v obou směrech zledovatělá vozovka a nehody. Ve směru na Brno zastavila provoz na 112. kilometru nehoda kamionu a osobního auta, kamion se vzpříčil přes celou vozovku. Na 104. kilometru směrem na Prahu je kolona vozidel, která se na náledí nedokáže rozjet.

Ve směru na Brno zastavila provoz na 112. kilometru nehoda kamionu a osobního auta, kamion se vzpříčil přes celou vozovku. Na 104. kilometru směrem na Prahu je kolona vozidel, která se na náledí nedokáže rozjet.

Stejné problémy jsou mezi kilometry 119. a 139. na Prahu, kde se také tvoří kolony v důsledku silně zledovatělé komunikace, řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Na 112. kilometru na Prahu je dálnice uzavřená kvůli náledí na vozovce a kvůli množství odstavených nákladních vozidel nebylo možné provést potřebnou údržbu vozovky. „V celém Kraji Vysočina jsou vozovky silně zledovatělé, některé jsou nesjízdné a ty, které jsou sjízdné, jsou sjízdné se zvýšenou opatrností,“ uvedla Čírtková.

Vzpříčený kamion blokuje silnici mezi Novým Městem na Moravě a obcí Křídla a další nákladní auto s cisternou vozovku v kopci z Jinošova na Třebíč. Mezi Ždírcem a Měšínem se srazil sypač s osobním autem. Silně zledovatělá vozovka je mezi Měřínem a Jihlavou.

Silnice na Vysočině jsou od rána sjízdné s velkou opatrností. Leží na nich rozbředlý nebo ujetý sníh. Místy hustě sněžilo, byla takzvaná bílá tma i sněhové jazyky. Stalo se několik desítek dopravních nehod. Na řadě míst nemohly v kopcích vyjet kamiony, kolem 16:00 zablokovaly výpadové silnice i v krajské Jihlavě.

Se sněhovými přeháňkami a ve vyšších polohách i se sněhovými jazyky musejí řidiči na Vysočině počítat i nadále. Od podvečerních hodin do čtvrtečního rána se může na vozovkách tvořit také náledí.

ČTK
  • 28Diskuse