12. května 2018 7:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnice D1 u Humpolce bude od 19:00 uzavřena kvůli demolici. Na 14 hodin

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

HUMPOLEC Dálnice D1 u Humpolce bude od sobotních 19:00 v obou směrech uzavřená kvůli bourání dvou nadjezdů. Uzavírka podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) potrvá 14 hodin, provoz by měl být obnoven do nedělních 09:00.

Objízdná trasa pro osobní auta povede mezi dálničními sjezdy Loket na 66. kilometru a Humpolec na 90. kilometru. Těžší vozidla budou uzavřený úsek dálnice objíždět už od exitu 21 Mirošovice. Objízdné trasy budou vyznačeny.

Nadjezdy budou stavbaři bourat v souvislosti s postupnou rekonstrukcí D1. Pracovat se bude v úseku mezi Koberovicemi na 81. kilometru a Humpolcem na 90. kilometru, jehož opravy ŘSD teprve připravuje. K zemi tam teď půjdou první dva z celkových čtyř nadjezdů, které bude nutné přestavět. 

Podle ŘSD je nelze zbourat najednou, protože by se lidé v regionu těžko dostávali přes dálnici. Uzavřený úsek budou osobní auta v noci na neděli směrem na Brno objíždět přes Čechtice a Křelovice, ve směru na Prahu budou jezdit přes Koberovice a Hněvkovice. Vozidla s hmotností nad 12 tun budou z dálnice sjíždět už u středočeských Mirošovic. Po hlavních tazích se zpět na D1 u Humpolce dostanou přes Táborsko.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz