10. srpna 2017 20:02, aktualizováno  21:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálkové vlaky mezi Českem a Slovenskem stojí, vlak najel na spadlý strom

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

BRNO/BRODSKÉ(SLOVENSKO) Železniční doprava na hlavním koridoru z České republiky na Slovensko stojí, vlak přejel nedaleko hranic u obce Brodské ve slovenském okrese Skalica strom, který spadl na koleje. Část stromu je pod lokomotivou, vlak zůstal stát na kolejích. Nikomu se nic nestalo, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Podle Pistoriusové však dálkové vlaky nabírají hodinová zpoždění, za osobní vlaky jezdí náhradní autobusová doprava. Předpokládané zprovoznění je do 23:30.

Strom spadl na koleje a trakční vedení. Narazil do něj dálkový vlak mířící z Prahy do Budapešti. Vlak už má téměř pětihodinové zpoždění. Další dálkové spoje zpoždění nabírají. Podle Pistoriusové se to týká šesti dálkových vlaků, které jedou do Prahy, do Brna a do Budapešti a v opačném směru. Cestou jedou například i přes Bratislavu. „Místo nelze objet, proto dálkové vlaky stojí. Za osobní vlaky vypravujeme náhradní autobusovou dopravu, za dálkové spoje náhradní autobusy nejezdí,“ uvedla Pistoriusová.

Podle ní zůstal nahnutý stožár trakčního vedení. „Celá situace znamená komplikace v dopravě. Přestože vlak nevykolejil a není nijak vážně poškozený, musí v místě čekat, protože má strom pod sebou. Zatím ani nemáme odhad, kdy se bude místem jezdit,“ uvedla Pistoriusová. Nehodu řeší slovenští železničáři, kteří předpokládají zprovoznění mezi 22:30 až 23:30.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz