Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U Mirošovic havarovalo sedmnáct aut. Na místě zasahuje vrtulník

Česko

  7:19aktualizováno  13:15
Mirošovice - Na dálnici D1 na 21,5. kilometru ve směru na Brno u Mirošovic se v neděli před pátou hodinou ranní stala hromadná nehoda 17 aut. Vyžádala si jednu oběť. Dálnice D1, kterou časně ráno zablokovala u Mirošovic směr Brno hromadná nehoda 17 vozů, je opět průjezdná. Doprava tam stála zhruba osm hodin. Řidiči by vůbec neměli vyjíždět, protože silnice v regionu pokryla ledovka.

Ilustrační foto: Letecká záchranná služba foto: Martin Adamec, MAFRA

Podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela na místě zasahoval vrtulník záchranné služby, povolán byl i evakuační autobus. „Autobus využívají lidé, kteří čekají na policejní výslech, nebo lidé, kteří z nějakého důvodu nemohou pokračovat v cestě,“ řekl Gabriel.

Mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová řekla, že záchranáři převáželi do nemocnic dva lehce zraněné. „Po ošetření našimi záchranáři na místě jsme do nemocnice převáželi jednu osobu se zraněním nohy a jednu osobu s podezřením na otřes mozku,“ uvedla. Jedna žena na místě zemřela. „Prováděli jsme resuscitaci, i přes veškerou snahu záchranářů žena svým zraněním na místě podlehla,“ dodala mluvčí.

Podle mluvčího hasičů Gabriela se ale z místa nehody do nemocnic přepravovali tři zranění, jeden z nich vrtulníkem. Další zraněný byl ošetřen na místě.

V blízkém okolí se staly další dvě nehody. Na 19,5. kilometru ve směru na Brno se podle dopravního webu srazila dvě osobní auta s nákladním, tato nehoda se obešla bez zranění.

Na sjezdu z dálnice D1 na Mirošovice se také stala nehoda dvou osobních vozů s kamionem, podle informací policie byl na místě minimálně jeden zraněný.

„Žádáme řidiče, aby kvůli ledovce vůbec nevyjížděli. Pokud je to bezpodmínečně nutné, musí dbát maximální opatrnosti, silnice v regionu jsou opravdu celé pokryté ledem,“ řekla Johnová.

„Máme v terénu všech 144 sypačů, starají se především o objízdné trasy kolem dálnice D1,“ řekl dispečer krajských silničárů. Podle něj je složité práci vzhledem k množství postižených silnic koordinovat.

Dopravu z dálnice ve směru na Brno policie odklání na exitu 15, zpět na dálnici se lze vrátit až na exitu 29 u Hvězdonic nebo na exitu 34 u Ostředku. Řidiči z objízdných tras hlásí podle dispečera silničářů problémy v celé délce trasy. Nejhorší situace je aktuálně podle Johnové u Českého Šternberka.

Dopravu ve Středočeském kraji ráno zkomplikovala ledovka, především na Benešovsku, Berounsku a jihu okresu Praha-východ. Od rána zemřeli při nehodách dva lidé, hlášené už byly tři nehody autobusů, všechny se obešly bez zranění. Jedna z nich se stala na 29. kilometru D1 ve směru na Prahu.

Komplikace na D10

Dálnici D10 ve směru z Liberce uzavřela před Prahou nehoda dvou osobních aut na čtvrtém kilometru. Na místě jsou zranění, policie dopravu odklání do Horních Počernic. Informovala o tom mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Nehoda se stala kolem 10:30 pod přemostěním ulice Ve Žlíbku. Podle informací Národního dopravního informačního centra skončilo jedno auto na střeše. „Ulice Novopacká do centra je uzavřená, doprava je vedená na Horní Počernice, dále je uzavřen i nájezd od Radonic na Novopackou ulici,“ uvedla Martínková.

Nehoda na Příbramsku

Dálnici D4 v neděli před 05:00 u obce Voznice na Příbramsku na 24. kilometru ve směru na Prahu uzavřela nehoda nákladního auta. Nehoda si podle webu policie vyžádala zranění. Dálnice je namrzlá.

Podle informací policie narazilo nákladní auto do svodidel. Objízdná trasa vede z exitu 24 na Voznici přes Novou Ves, Mníšek pod Brdy až k exitu 18, kde se řidiči vrátí na dálnici. Policie upozorňuje na to, že namrzlá je i objízdná trasa. Komplikace budou podle webu dopravních informací trvat nejméně do půl desáté dopoledne.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...