Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
13. října 2019 19:53, aktualizováno 14. 10 15:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: ŘSD zveřejnilo záběry z dramatické nehody cisterny a pěti aut na D1. V jednom z vozů jely zápasnice

Hromadná nehoda na dálnici D1 na Benešovsku 13. října 2019. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hromadná nehoda na dálnici D1 na Benešovsku 13. října 2019. | foto: ČTK

Psáře (Benešovsko) Řidiči na Benešovsku se v pondělí potýkají s dopravními komplikacemi po nedělní tragické hromadné nehodě na dálnici D1 na 49. kilometru na Brno. Při havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. V opačném směru se navíc dnes ráno na 34. kilometru stala další nehoda tří osobních aut.

Směr na Brno je od dopoledne průjezdný jedním pruhem, druhý by měl být zprovozněn odpoledne či v podvečer. Na Prahu je dálnice průjezdná, ale tvoří se kolony. „V problémech je celá oblast jihovýchodně od Prahy, hlavně Benešovsko a Vlašimsko je plné nouzově odstavených kamionů z noci,“ řekl dopoledne mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Cisterna s palmovým olejem se v neděli kolem 19:30 převrátila na bok přes oba jízdní pruhy a začala hořet. V úseku poté havarovala čtyři osobní auta, z nichž některá se také vzňala. Policie původně informovala o pěti vozidlech, později počet upřesnila.

Hromadná nehoda na dálnici D1 na Benešovsku 13. října 2019.
Záchranáři zasahují 13. října 2019 u hromadné nehody na dálnici D1 na...

Na krátkém videozáznamu, který zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic je vidět, jak do převrácené cisterny blokující oba pruhy na potemnělé dálnici, narazí v plné rychlosti několik osobních vozidel krátce po sobě.

Z cisterny vytékal olej, vozovka je kvůli tomu kluzká. Při požáru se poškodil i asfalt na dálnici, což úplné obnovení provozu také komplikuje. Dálnice byla nejdříve v obou směrech zcela uzavřena, průjezdný byl jen jeden pruh na Prahu. Policie dopravu odkláněla na 21. kilometru ve směru na Brno a na 56. kilometru do Prahy. 

„Kolem 10:00 byla komunikace na 49. kilometru ve směru na Prahu plně zprůjezdněna, ve směru na Brno zůstává průjezdný jeden jízdní pruh,“ uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

Silničáři museli mimo jiné asfaltovat žárem popraskané betonové desky dálnice. ŘSD přepokládá, že druhý pruh na Brno bude zprovozněn kolem 15:00, podle policie to bude nejspíš až v 18:00.

Problémy jsou podle Stulíkové i v opačném směru na Prahu, kde se dnes po 08:00 na 34. kilometru srazila tři osobní auta. Jeden člověk se zranil, pravděpodobný viník nehody byl pod vlivem alkoholu. Dočasně se jezdilo jedním pruhem, provoz tam byl plně obnoven kolem 10:15.

Vážně zraněn byl při večerní nehodě i jeden z policistů, kteří na exitu Ostředek odkláněli provoz. Do služebního auta tvořícího zátaras narazilo přijíždějící vozidlo. Policista sedící uvnitř utrpěl mnohočetná poranění. „Musel být letecky transportován do jedné z pražských nemocnic, kde se podrobil operaci. Nyní je mimo ohrožení života,“ uvedla Stulíková. Druhý z policistů stačil před přijíždějícím autem uskočit a utrpěl pouze šok.

V jednom z vozů jel i televizní štáb

Nehoda postihla i zápasnickou organizaci OKTAGON MMA. „Včerejší tragická nehoda na D1 zasáhla i organizaci OKTAGON MMA – do přímého střetu s havarovanou cisternou se bohužel dostala i dodávka, ve které cestovali členové týmu a zápasnice OKTAGON Výzvy. V nemocnici skončili šéf výroby Filip Stahl, kameraman Miro Kuruc a produkční Erik Brezovský. Ze zápasnic potom Lucia Szabová, Nikoleta Domoráková a Kika Sládeková,“ uvedl na Facebooku promotér Ondřej Novotný.

„V tuto chvíli jsou všichni mimo ohrožení života, nicméně organizace je částečně paralyzovaná. Společně s autem kompletně shořela veškerá technika, kamery, harddisky a paměťové karty. To znamená nenávratně ztracený natočený materiál, včetně poslední epizody show OKTAGON Výzva,“ dodal promotér organizace Novotný.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....