8. srpna 2017 9:19, aktualizováno  10:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnici D1 uzavřela vážná nehoda. Jeden řidič zemřel, šest cizinců je zraněných

Vážná dopravní nehoda v úterý ráno uzavřela dálnici D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vážná dopravní nehoda v úterý ráno uzavřela dálnici D1. | foto: Hasiči JMK

OSTROVAČICE Jeden člověk dnes zemřel při nehodě kamionu, osobního auta a dodávky na 175. kilometru D1 u Ostrovačic na Brněnsku, dalších šest cizinců se zranilo. Policie dálnici ve směru na Prahu uzavřela kvůli přistání vrtulníku, utvořily se kolony. Před 10:00 byla dálnice průjezdná jedním pruhem, kolem 11:00 dvěma pruhy.

Havárie se stala kolem 8:15. V odstavném pruhu stála kvůli poruše dodávka a osobní auto. Podle neoficiálních informací šlo o Rumuny. Zezadu do vozidel vrazil kamion s českým řidičem.

Člověk, jenž zemřel, stál v okamžiku nehody mimo vozidlo, zřejmě se pokoušel auto opravit. Jedna žena utrpěla mnohočetná vážná zranění, další čtyři muži a jedna žena jsou zranění středně těžce, uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

„Byli převezeni do brněnských fakultních nemocnic v Bohunicích a na Pekařskou. Ve všech případech šlo o pacienty s cizí státní příslušností,“ řekla Kropáčková.

08.srpna 2017 v 08:53, příspěvek archivován: 08.srpna 2017 v 09:27

Na 176.km D1 směr Praha vážná nehoda s velkým počtem zraněných osob. Dálnice směr Praha uzavřena. https://t.co/pLRLIMgsPc

Potíže v dopravě trvaly desítky minut. Řidiči mohli dálnici opustit na exitu 182 Kývalka, ovšem kvůli stavebním pracím nebylo možné projet Ostrovačicemi směrem na nejbližší exit Devět Křížů. Nabízela se cesta přes Rosice, Zastávku a Zbraslav k exitu 162 Velká Bíteš.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

Před 10:00 byla dálnice na Prahu průjezdná jedním pruhem, kolem 11:00 dvěma pruhy, zjistila ČTK z Jednotného systému dopravních informací. Podle dálničních kamer se kolony pozvolna rozjíždějí.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz